TEST: Pearl Masterworks

Instrument z absolutnie najwyższej półki - brzmieniowo, estetycznie, jakościowo... prestiżowo! Autor: Paweł Ostrowski • 3 grudnia 2018
Pearl Masterworks31.000 zł
3 grudnia 2018 10:00
Paweł Ostrowski Infodrum.pl Dostarczył Silesia Music Center Sp. z o.o. ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Wśród wielu pereł tego świata, trafiamy niekiedy na te najcenniejsze - wybitnej wartości dzieła sztuki, które nie sposób jest przecenić, niezręcznie porównywać, a nade wszystko - nie można przeoczyć. Prawdziwie drogocenną perłą wśród pereł jest legenda znana od lat - zestaw perkusyjny Pearl Mastrworks, wykonywany całkowicie customowo, według potrzeb klienta, budowany z najwyższej jakości surowców, o ekskluzywnym designie.

Zestaw ten trafił w nasze redakcyjne ręce, a niewielką częścią wrażeń dzielimy się z wami w teście. Pozostała jeszcze spora dawka emocji, którą trudno ubrać w jakiekolwiek słowa, by w pełni wyrazić doznania zmysłowe płynące z degustacji tego niezwykłego instrumentu.

 

Zobacz test video Pearl Masterworks:

 

Seria Pearl Masterworks

To instrumenty budowane na zamówienie klienta - całkowicie od podstaw, z dbałością o wszelki szczegół i detal. Komponując zestaw Masterworks mamy wybór pomiędzy drewnem klonowym, brzozowym, afrykańskim mahoniem, czy drewnem "gumwood" (powszechne określenie australijskich drzew eukaliptusowych). Grubość korpusów jakie oferuje seria to:

 

  • Cienkie THIN (4-warstwy o grubości 5 milimetrów + 4-warstwowe pierścienie wzmacniające),
  • Średnie MEDIUM (6-warstw o grubości 7.5 milimetrów),
  • Grube THICK (8-warstw o grubości 10 milimetrów oraz 10-warstw o grubości 12.5 milimetra).

 

[img:1]

 

Seria oferuje krawędzie korpusów ścięte pod kątem 45° (zewnętrznie oraz wewnętrznie), 60° (zewnętrznie) oraz zaokrąglone 45°. Pearl Masterworks oferuje rozwiązania technologiczne zwane Sonic-Select Shell, które determinują budowę korpusów i późniejszą specyfikę brzmienia instrumentów, wynikającą z tej budowy. Do wyboru mamy warianty: STUDIO, HERITAGE, URBAN, STADIUM I MODERN DRY.

Bardzo ekskluzywny charakter nadaje instrumentom wykończenie elementów hardware w kolorze czarnego niklu (Black Nickel Hardware). Możemy wybrać 3 rodzaje powłoki: okleinę Artisan, włókno szklane (Fiberglass) i powłokę węglową (CarbonPly), natomiast decydując się na wykończenie zewnętrzne bębnów, możemy stworzyć własny projekt grafiki, lub zdecydować się na jedną z oferowanych oklein: Cameroon Tamo, Black Limba, Flame Maple African, Zebrawood, Bubinga, Eucalyptus i Carbonply. Nawet otwory powietrzne, znajdujące się w korpusach bębnów możemy dopasować według własnych upodobań, wybierając pomiędzy standardowym okrągłym, odlewanym otworem, a sześciokątnym, w kolorze złota i nie tylko. Rzecz jasna możemy też dobrać sobie stosowne dla własnych potrzeb lugi, tak by wymarzony zestaw całkowicie spełniał nasze oczekiwania.

No dobrze, skoro zdobyliśmy już sporą wiedzę na temat serii Masterworks, przejdźmy do konkretnego modelu, który przyszło nam testować. Cenę instrumentu - z premedytacją - podamy na samym końcu, bo grzechem było by martwić się kwotą rachunku, zanim nie zakończymy degustacji tego wystawnego dania.

 

[img:2]

[img:3]

 

Pearl Masterworks Heritage Eucalyptus Red

Do testu dostaliśmy zestaw eukaliptusowy o rozmiarach: 22" x 18" Bass Drum, 10" x 7" Tom Tom,16" x 14" Floor Tom. Do tego zestawu otrzymaliśmy 12" x 8" Tom Tom w innym wykończeniu - Black Burst Tamo Ash (klon/mahoń afrykański), którym to uszczęśliwił nas dystrybutor. Nie mając oczywiście nic przeciwko, dokompletowaliśmy zestaw Eucalyptus podarkiem z innego kompletu, celem porównania jakości i wzajemnej spójności brzmienia instrumentów.

Testowany zestaw Heritage uzbrojony został w okleinę serii Artisan w wykończeniu czerwony eukaliptus. Opcja Heritage oznacza korpusy klonowo-mahoniowe (4-warstwy + 4-warstwowe pierścienie wzmacniające). Otrzymane instrumenty wyposażono w naciągi Remo Ambassador (clear - rezonansowe i coated - uderzane). Naciągi na bęben centralny z logo Pearl Masterworks to również powlekane Remo, wyposażone w wewnętrzne pierścienie tłumiące. Osprzęt w jaki wyposażono instrumenty to: odlewane obręcze FatTone, lugi obrotowe STL i system montażu tomów OptiMount, znany z innych serii.

 

[img:4]

[img:5]

 

Wrażenia wizualne

Od tego zacznijmy. Bębny dosłownie "rażą w oczy" swoim efektownym wyglądem. Bardzo intensywny w nasycenie barw eukaliptus, łączy w mistrzowski sposób odcień czerwonego z "miodowo-drewnianym", przechodząc płynnie pomiędzy barwami (określenia kolorystyczne subiektywnie podane przez typowe "męskie" oko). Ciemne okucia oraz obręcze (Black Nickel) jeszcze bardziej potęgują wrażenia wizualne, doskonale współgrając z idealnie gładką powierzchnią lakierowanych na wysoki połysk korpusów. Całość dopełniają przepiękne nogi... bębna basowego oraz floor tomu, dając poczucie idealnej wręcz harmonii, przepychu i sytości - w każdym calu. 

 

[img:7]

[img:6]

 

Wrażenia dźwiękowe

Pierwsze określenia jakie rodzą się w głowie pod wpływem doznań dźwiękowych to: tłusto, grubo, soczyście, wyraziście i bogato. Seria Haritage nawiązuje w swej idei do klasycznego rockowego brzmienia - pierścienie wzmacniające tłumią nieco bardziej instrumenty, dając wyważone, harmonijne brzmienie, bardziej "skompresowane" niż korpusy nie posiadające ringów. W tym połączeniu drewna klon odpowiada za mocny, solidny atak, natomiast mahoń wzmacnia niskie częstotliwości, dzięki czemu instrumenty brzmią niebywale głęboko, "szeroko", dźwięk wydaje się bardzo okrągły i dosłownie "wylewający się" z korpusu i to już przy najmniejszym uderzeniu. Instrumenty są do tego niebywale spójne brzmieniowo - i względem siebie i pod kątem dynamiki, która począwszy od najcichszych uderzeń narasta w sposób liniowy, bez gwałtownych przeskoków czy zapychania się dźwięku.

Bębny testowaliśmy na oryginalnie dołączonych naciągach (Remo Ambassador Coated), które zapewniały otwarte, czytelne brzmienie, bardzo soczyste w niskim i średnim stroju, a zarazem melodyjne i dźwięczne w wyższym (bardziej "jazzowym") stroju. Trudno oddać charakter instrumentów słowami, zapraszam do nagrania filmowego, w którym testuję brzmienie zestawu w różnych opcjach nastrojenia (a także wytłumienia).

 

Podsumowanie

Seria Masterworks to instrumenty z absolutnie najwyższej półki - brzmieniowo, estetycznie, jakościowo... prestiżowo. Na pewno nie jest to instrument dla każdego, nie tylko ze względu na cenę, ale także ogólnie pojętą rangę i klasę, co właściwie brutalnie klasyfikuje wąskie grono użytkowników zestawu. Będą to raczej topowi muzycy grający na dużych scenach w topowych zespołach (odpowiednio zorganizowana technika oraz transport i cała logistyka, zapewniająca bezpieczeństwo instrumentom podczas trasy koncertowej), studia nagrań, mogące sobie pozwolić na wysokiej klasy instrument stacjonarny, czy wreszcie zamożni koneserzy wyszukanych instrumentów, których po prostu stać na zakup takiego zestawu, który udekoruje domowy salon, lub prywatną salę prób.

Skąd tak zuchwałe skategoryzowanie profilu klienta? Absolutnie nie z braku szacunku dla muzyków, ale z poszanowania dla samego instrumentu, którego po prostu szkoda było by wystawiać na brutalną eksploatację w typowych sytuacjach scenicznych jakie zdarzają się nam powszechnie - scena klubowa, plenery i inne miejsca,w których nasza drogocenna piękność będzie narażona na czynniki zewnętrzne. Gdybym miał zasugerować idealne przeznaczenie zestawu Pearl Masterworks, z pewnością wskazałbym na zacisze własnego studia, czy jednak wspomniany salon domowy, dla bezpieczeństwa i może... aby nie narażać takiej ślicznotki na zazdrosne spojrzenia kolegów. W końcu, jak to mówią "czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal...".

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Pearl rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz