TEST: Pearl Forum FZ-725F - Na dobry początek

Jeśli dopiero zaczynasz w branży perkusji i nie wiesz co wybrać, spokojnie możesz rozważyć ofertę Pearl Forum Autor: Nikodem Wojtkiewicz • 21 grudnia 2012
Pearl Forum FZ-725F3.400 zł
21 grudnia 2012 15:42
Nikodem Wojtkiewicz Perkusista Dostarczył Silesia Music Center Sp. z o.o. ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty
  • Elegancki, atrakcyjny wygląd
  • Solidne wykonanie
  • Centrala z ciepłym, przyjemnym basem
  • Niezła stopa z dwustronnym bijakiem i możliwością regulacji
  • Cena
  • Problem ze strojeniem tomów i werbla
  • Specyficzne, ostre, bliżej "dla mnie" nie określeślone brzmienie talerzy

Nowy Pearl Forum zawiera dokładnie wszystko to, czego potrzebuje początkujący perkusista - włącznie z talerzami i pełnym osprzętem. Dodatkowo dostępność ciekawych kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. To zestaw, który gwarantuje dobry początek przygody, jaką jest gra na perkusji.

Od razu po otwarciu kartonu zaskoczył mnie bardzo przyjemny widok. Okleina koloru JET BLACK prezentowała się bardzo dobrze, z ciekawym wykończeniem drewnianych obręczy bębna basowego. Nie trudno wyobrazić sobie, jak dobrze wygląda kompletny set w połączeniu z nietypowymi elementami metalowymi i obręczami w kolorze zestawu, zamiast powszechnie stosowanego chromu. Ponadto Pearl stwarza o wiele więcej możliwości jeśli chodzi o aspekt wizualny. W wykończeniach #31 Jet Black i #91 Red Wine możemy wybrać pomiędzy hardwarem w kolorze chromu bądź czerni.

 

Kolory dostępne dla modelu Forum to:

[img:1]

 

A co znajdziemy w komplecie?

[img:2]

 

Shell set

Beczki stanowi sześć warstw 7,5 milimetrowych sklejek z topoli, łączonych (jak w każdym modelu Pearla) metodą Superior Shell Technology. Daje to konstrukcję solidną na tyle, że według producenta jednym kołem można postawić na niej prawie cztero tonowego Hummera H1. Całość pokrywa okleina zdecydowanie zasługująca na swoją nazwę "Pearl Exclusive". Pomimo, że Forum znajduje się na półce ekonomicznej, jego wygląd nie daje tego po sobie poznać. Co więcej nowy, nie ingerujący w głąb korpusu system zawieszenia tomów I.S.S. (Integrated Suspension System), z pewnością nasuwa myśl o drogim sprzęcie z półki co najmniej pół-profesjonalnej.

 

[img:3]

 

Jak do tej pory nowy Forum zaskakiwał mnie bardzo pozytywnie. Problem pojawił się gdy przyszło do strojenia tomów. Pomimo wielu prób na różnych częstotliwościach efekt wciąż nie był dla mnie zadowalający. Powody są dwa: Po pierwsze - podstawowe naciągi, które dostarczane są razem z zestawem, po drugie - jakość drewna nie jest tak dobrego gatunku jak przy modelach wyższych. Podejrzewam, że po wymianie naciągów można spodziewać się lepszego brzmienia. 

Drewniany werbel FZ na osiem śrub również stwarza trochę problemów podczas strojenia, jednak po kilku minutach można wypracować całkiem ładne brzmienie, niestety tylko w wysokich rejestrach. Warto także zaopatrzyć się odrazu w podkładki pod śruby aby zapobiedz opadaniu stroju, który pojawia się po pewnym czasie. Być może, gdyby producent pomyślał o dwóch dodatkowych lugach, można by było wycisnąć trochę więcej z topolowej sklejki i nie martwić się o utratę stroju. Niewątpliwie jednak mocną stroną werbla jest praktyczna i solidna maszynka oraz sprężyny.

 

[img:4]

 

Duża dwudziestodwu calowa centrala odzywa się ciepłym, przyjemnym basem. Jest to chyba element najbardziej udany ze wszystkich beczek w tym secie. Nawet bez tłumienia od środka kocem czy poduszką spisuje się zadziwiająco dobrze. Przy wysokim (rzadko stosowanym) stroju dość długo wybrzmiewa, jednak stanowi to bardzo ciekawy sound, jaki z pewnością wykorzystać można grając R&B czy Rap. Dobrym dodatkiem jest również gumowa izolacja uchwytów obręczy bębna, zapewniająca stabilność, nawet przy bardzo niskim stroju oraz gwarantująca ochronę drewna.

 

HWP-790 Hardware

Forum wyposażony jest w dwa statywy na talerze, prosty i łamany (790), statyw na hi-hat (790), stołek (790), statyw na werbel (790) oraz stopę (900). Zwykle w tego typu secie możemy spodziewać się jedynie statywu prostego, tu nadprogramowo przewidziany jest statyw łamany. Jak na tę cenę zaskakująco dobrze spisuje się stopa, która za pomocą regulacji dopasowuje się do grającego. Pisząc regulacje, mam na myśli np. system PowerShifter (przesuwaną piętę footboardu), możliwość płynnej zmiany kąta nachylenia bijaków itp. Dodatkowo, stopa wyposażona jest w dwustronny bijak Duo Beat.

 

[img:5]

 

Cały hardware jest bardzo lekki, a zarazem solidny, co znacznie ułatwia jego transport i wydłuża żywotność. Pearl zadbał o to, by użytkownik tego zestawu nie musiał martwić się przekręconymi gwintami czy pogiętymi rurkami. W zależności od gustu zastanowić możemy się nad wyborem hardware’u w kolorze chromu bądź czerni.

 

Talerze

Do powiększonego zestawu statywów Pearl oferuje cztery talerze własnej produkcji PCP-204 4 CYMBAL PACK. W opakowaniu znajdziemy cztery średniej grubości, błyszczące blaszki CX-200 w rozmiarach:

 

  • 20" - Ride
  • 16" - Crash
  • 14" x 2 - Hi-Hat

 

[img:6]

 

Niestety już po samym nadruku widać, że producent kosztem inwestycji w wygląd zestawu musiał zaoszczędzić na talerzach. Ich dźwięk jest bardzo rozproszony, ostry. Jeśli chodzi o barwę to właściwie sam nie wiem jak ją określić. Może ekstremalnie jasna to odpowiednie słowo? Ciężko mówić tu o zakresie dynamiki, skali czy wybrzmiewaniu. Tych talerzy trzeba po prostu posłuchać, by zrozumieć ich dziwny dźwięk. Dla początkujących i mało wymagających perkusistów te blachy nadają się, by spełniać rolę ćwiczebną. Pamiętajmy jednak, że w tej cenie nie możemy spodziewać sie cudów choć i tak sporo dostajemy od producenta.

 

Membrany

Beczki Forum przyodziane są w membrany ProTone EQ Bass Heads. Jako że stanowią one podstawowy komplet nie liczyłem na rewelacje. Ciekawiła mnie jedynie nazwa "Bass Heads". Zaskoczeniem okazał się head do centrali z ringiem od strony wewnętrznej, eliminującym wysokie częstotliwości, za czym idzie całkiem ciekawa dawka basu. 

 

[img:7]

 

Podsumowanie

Co wyróżnia zestaw Pearl Forum od pozostałych zestawów z niższych półek? Z całą pewnością elegancki wygląd, czarne obręcze i szeroki wybór ciekawych wykończeń, lekki, praktyczny, solidny hardware do wyboru w niespotykanym czarnym kolorze lub klasycznym chromie oraz system zawieszenia tomów I.S.S. Zestaw Forum nie brzmi tak dobrze jak wygląda ale jak pisałem wcześniej jest to bardzo podstawowy zestaw Pearla przeznaczony dla osób rozpoczynających swoją przygodę muzyczną. 

Mimo wszystko za niewielką cenę producentowi udało się stworzyć zestaw, który zawiera wszystko czego trzeba do nauki, a nawet odrobinę więcej. Jeśli dopiero zaczynasz w branży perkusji i nie wiesz co wybrać z pośród wielu setów półki ekonomicznej, spokojnie możesz rozważyć ofertę Pearl Forum.

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Pearl rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz