Test stopy perkusyjnej Pearl Demonator P-932

Autor: Przemysław Głowacki • 20 września 2013
Pearl Demonator950 zł
Pearl P-932
20 września 2013 15:44
Przemysław Głowacki Perkusista / drum-tech Dostarczył Silesia Music Center Sp. z o.o. ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty
  • Ciekawy design
  • Zastosowane rozwiązania z wyższych modeli
  • Płynna i lekka praca stopy
  • Stabilność
  • Relatywnie stosunek jakość / cena
  • Brak case'a w zestawie

Pearl rok do roku przygotowuje nowości dla swoich klientów. Hitem targów na stoisku podczas Winter NAMM 2013 były dwie nowości – powrót Exporta do regularnej produkcji (mówi się, że to najlepiej sprzedający się zestaw perkusyjny w ogóle) oraz Pearl Demonator, czyli stopa będąca połączeniem designu oraz rozwiązań technicznych Demona oraz funkcjonalności poprzedzającego go modelu stopy z serii 900.

Dzięki uprzejmości dystrybutora, firmy Silesia Music Center, mamy przyjemność przetestować ten mechanizm w warunkach bojowych. Zatem do dzieła!

 

Ogólnie

Dostarczony model sygnowany jest numerem P-932 i dotarł do nas w kartonie. No właśnie, kartonie. Model P-902C był dostarczany z zawodowym casem, identycznym jak w stopach Eliminator oraz Demon (z różnicami wizualnymi). Muszę przyznać, że nieco mnie to rozczarowało, zwłaszcza w sytuacji, w której transportowanie takiego mechanizmu bez pokrowca jest nieco uciążliwe i wiąże się z dodatkowymi zakupami. Sposób zapakowania nie wzbudza zastrzeżeń - wszystko jest na swoim miejscu i zostało odpowiednio zabezpieczone na wypadek przygód w podróży.

 

[img:1]

 

W zestawie otrzymujemy: 

  • Stopę
  • Standardowy klucz perkusyjny do kwadratowych śrub
  • Imbusy do regulacji

 

Zacznijmy od strony wizualnej. Stopa czerpie garściami z Demona, flagowej stopy tego producenta. Footboard nawiązuję przede wszystkim do wymienionej i mamy znaną już "tarczę telefoniczną". Kwestia gustu - może się podobać lub nie. Nie mamy możliwości zmiany ustawienia footboardu w porównaniu do starszego brata - jest on od początku longboardem i jest to zasadnicza zmiana do modelu P-902. Bijaki również zmieniły nieco kształt, lecz w dalszym ciągu oferują dwie powierzchnie grania - filc oraz plastik, dający nieco bardziej skupione i agresywne brzmienie.

 

[img:2]

 

Kolumny (odpowiednio dla lewego i prawego bijaka) są od siebie odseparowane i pracują odizolowane do siebie. Ma to na pewno znaczenia przy rozkładaniu się sił i dalszej eksploatacji. Motorem napędowym jest pojedynczy łańcuch oraz krzywka o zaostrzonej krawędzi Perfect Circle.

No właśnie, krzywka, jak mi się wydawało, jest wymienialna, co bardzo mnie ucieszyło. Niestety - nie jest. Jest przyklejona na stałe. Można było spokojnie zrobić wymienne i dać możliwość zmiany działania charakteru stopy, tak jednak skazani jesteśmy na ten sam feeling, ale o tym później. Przegub znany jest z Eliminatora, różni go kolor jedynie. Jest srebrny, solidny, masywny, a przy tym nie za ciężki, więc tutaj przewaga po stronie Pearla nad innymi producentami dającymi takie sobie przeguby do stopek z tej półki cenowej.

 

[img:3]

 

System mocowania do centrali jest mocno inspirowany wspomnianą już stopą - od spodu obręczy centrali zabezpieczona jest dwoma gumowymi wspornikami, od góry zacisk jest już tradycyjny, frezowany w stali lub cokolwiek to jest. Mamy tu również blokadę śruby regulującej napięcie sprężyny - również zaczerpnięte z wyższych modeli. Odchylamy go w celu regulacji i wrzucamy po zakończeniu - patent prosty, tani w wykonaniu i doskonały w skuteczności. Po takim zabezpieczeniu możemy grać spokojnie wiedząc, że sprężyna nie popuści, ani nie ściśnie się zbyt mocno - nie ma takiej fizycznej możliwości. Lewy pedał jest wsparty na jednej kolumnie.

Elementy wspornikowe, platformy i inne elementy są szczotkowane do zmatowienia. Nadaje to nieco industrialnego, surowego charakteru mechanizmowi. Całość wygląda bardzo solidnie, jednak patrząc na stopę nie odnosimy wrażenia super stabilności. Jest to mylące, gdyż stopa jest całkiem ciężka, a wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie - proszę pamiętać, że mówimy w dalszym ciągu o sprzęcie budżetowym, przeznaczonym dla mniej wymagających perkusistów i Ci stopą będą zachwyceni.

 

[img:4]

 

Eksploatacja

Na standardowych ustawieniach, tych prosto z fabryki, stopa zaskakuje. Pracuje z miejsca bardzo płynnie i lekko. Kształt krzywki determinuje raczej większy atak i moc, jednak bez problemu można na niej "pobiegać" nieco szybciej. Pewnie trzyma się gruntu mimo braku kolców antypoślizgowych w prawej stopie, a jedynie na gumie od spodu platformy. Opory pomiędzy pedałami przy standardowym ustawieniu są odczuwalne, jednak do wyregulowania. Ogólnie rzecz ujmując - na stopie gra się przyjemnie oraz komfortowo. Oferuje na tyle spersonalizowane możliwości ustawień (napięcie sprężyny, kąt nachylenia bijaka, itd.), że ustawienie jej pod siebie nie zajmie więcej niż 10 minut.

Stopy niestety nie da się rozdzielić na dwa niezależne pedały. Technicznie sprawa jest możliwa, ponieważ lewa kolumna ma przygotowane miejsce na sprężyny, holder bijaka, jednak kształt platformy uniemożliwia instalację mocowania do obręczy bębna centralnego. Operację umożliwia zakup platformy identycznej jak w prawej stopie, ale czy to ma sens w aspekcie finansowym? Podejrzewam, że koszt sumaryczny jest wyższy niż zakup dwóch osobnych stopek.

 

Podsumowanie

W tej klasie jeśli chodzi o poziom zaawansowania technologicznego stopa nie ma sobie równych, zwłaszcza mając na uwadze jej cenę (ok. 950 zł). Brak case'a jest doskwierający, ale kultura pracy, wykonanie oraz wartość wizualna rekompensuje to z nawiązką. Z moich prognoz wynika, że jej eksploatacja powinna być bezproblemowa i bezawaryjna. Uważam, że w skali szkolnej stopa zasługuje na mocne 4+.

Ocena końcowa: [img:5] [img:5] [img:5] [img:5] [img:6]

 

Galeria zdjęć Pearl Demonator P-932:

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Pearl rozwiń listę sklepów

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz