DynaVox - nowa jakość pałek ze Słowenii?

Autor: Przemysław Głowacki • 2 lipca 2013
DynaVox 5A40 zł
DynaVox 5B
DynaVox 5AB
DynaVox 2B
DynaVox 7A
DynaVox 7AD

Jako, że to moja praca, a prócz tego pasja, śledzę nowości na rynku perkusyjnym i jeśli chodzi o Polskę to wydawało mi się, że jestem maksymalnie na bieżąco. Pewnego wieczoru siedząc jak zwykle bezsensu na pewnym portalu społecznościowym ktoś wrzucił post o "nowej jakości w pałkach perkusyjnych ze Słowenii".

Zaintrygowało mnie to, ponieważ profil reklamujący pałki DynaVox posiadał bardzo mało "lajków" co pewnie też przekłada się na popularność producenta w naszym kraju. Zrobiłem od razu rozeznanie w internecie. Firma chwali się 32 letnią tradycją w doborze materiałów, zbieraniu doświadczenia i produkcji pałek.

Zaciekawiony napisałem do administratora strony i polskiego dystrybutora, Jakuba Szypulewskiego, z inicjatywą chęci przetestowania produktu. Szybko się dogadaliśmy więc po trzech dniach otrzymałem przekrojówkę. W paczce znalazłem następujące modele:


[img:1]
DynaVox 5A
[img:4]
DynaVox 5B
[img:7]
DynaVox 5AB
[img:10]
DynaVox 2B
[img:13]
DynaVox 7A
[img:18]
DynaVox 7AD

 

Charakterystyka ogólna

Wszystkie dostarczone pałki wykonane są z dereniu (cornus). Jest to drzewo pochodzące z dalekiego wschodu, aczkolwiek jego liczne odmiany (ponad 40 rodzajów) występują również w innych częściach świata. Jeśli chodzi o same drzewo to cechuje się wysoką twardością oraz bardzo dużą tolerancją na zmiany klimatyczne, niestraszne mu więc mrozy i duże amplitudy temperatur. Owoce tego drzewa są jadalne i można je przetwarzać w dowolny sposób w celach spożywczych. Najbardziej znanym produktem, który otrzymujemy z owoców dereniu jest... nalewka!

Jeśli chodzi o wagę to pałki są odczuwalnie lżejsze niż znana polskim perkusistom hikora, lecz znacząco cięższa niż grab używany do produkcji sławnych Gładków. Można by było ją w dużym uproszczeniu porównać do dębu, aczkolwiek to i tak nie do końca było by dobre porównanie.

 

[img:16]

 

Pałki, co jest już standardem przy dobrych produktach, są dobierane do siebie wagowo. Każda para ma wpisaną swoją wagę z tolerancją do 0.5 grama, a więc precyzja jest tu bardzo duża. Rozwiązanie to bardzo przypadło mi do gustu, ponieważ możemy sobie bez ważenia pałek lub robienia tego "na czuja" dobrać odpowiednią ilość par przy większych zakupach przy zachowaniu odpowiedniej wagi, dzięki czemu zyskujemy pewność, że każda pałka wyjmowana z pokrowca jest taka sama.

Użyty lakier na pałkach jest matowy i szorstki, dzięki czemu na wstępie zyskujemy pewny chwyt i spokój, że ta nie ucieknie nam z ręki po pierwszym przejściu. Kształt główek, moment zwężenia jest uzależniony od wybranego modelu. Lakier jest nakładany dwukrotnie na pałki i ma właściwości antypoślizgowe z założenia, aczkolwiek producent na specjalną prośbę klienta może położyć lakier połyskowy tak jak to bywa tradycyjnie.

 

[img:17]

 

Wytrzymałość... Nie jestem atletą, ale nie powiem też, że lubię sobie pojazzować. Jestem fanem mocnego łojenia i sprawiłem pałeczkom niezły wycisk. Po setkach rimshotów zauważyłem jedną rzecz, która mnie bardzo ukontentowała - proces strzępienia się pałek i powstawania wiórów jest tu bardzo spowolniony. Kije się wybijają, ale nie produkują trocin do znacznego momentu eksploatacji w porównaniu do znanych producentów.

Przez dwa dni ćwiczeń i testów nie byłem w stanie złamać żadnej pałki, powiem więcej - moja gra nie robiła na nich żadnego wrażenia. Po kilku godzinach gra się nimi tak samo komfortowo, jak przy wzięciu świeżej pary. Dzięki temu, że dereń jest bardzo twardy i nie produkuje wspomnianych wyżej wiórów, pałki nie tracą na wadze, co jest odczuwalne przy hikorze - w znacznym bądź mniejszym stopniu u różnych producentów inaczej, ale jednak po kilku godzinach grze na jednej parze i wzięciu świeżej różnica wagowa jest bardzo duża. Ja osobiście nie odczułem różnicy na tyle, by zaburzało to komfort gry. Pokrótce scharakteryzuje Wam każdy model pod kątem przeznaczenia i wrażeń z gry.

 

Charakterystyka szczegółówa

 

DynaVox 5A

Model 5A jest najzwyklejszym 5A pod kątem kształtu, długości w porównaniu do innych producentów. Jest to najbardziej uniwersalny rozmiar jaki istnieje na świecie. Jako handlowiec w przeszłości zawsze doradzałem niezdecydowanym klientom powyższy model, ponieważ jest doskonałą bazą wyjściową do wykreowania swojego gustu oraz preferencji.

Główka w tym modelu jest w kształcie żołędzia, analogicznie jak u Vic Firtha, do którego te pałki są swoją drogą bardzo podobne wizualnie i parametrami technicznym. Te z DynaVox przekonują odrobinę większą wagą i wytrzymałością. Środek ciężkości, zgodnie z moim gustem, skierowany w stronę rękojmi.


[img:1] [img:2] [img:3] 

DynaVox 5B

Model 5B posiada o tyle dziwne parametry ogólnie, że jest niewiele cięższy i odrobinę dłuższy niż 5A. Tu jest podobnie. Jeśli jednak brakuje Ci nieco "mocy" z 5A, to w tych znajdziesz ich tyle ile powinieneś. Główka w kształcie oliwki, a więc dająca dużą powierzchnie kontaktu z talerzem. Środek ciężkości nieznacznie przechylony ku główce, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w technicznym graniu i wspomagają odbicie od membrany.

 

[img:4] [img:5] [img:6]
DynaVox 5AB

Model 5AB, jak nazwa wskazuje, powstał w połączeniu parametrów dwóch powyższych modeli. Długość oraz grubość została zaczerpnięta z modelu 5A, kształt główki (nieco bardziej okrągły niż oliwkowy w tym przypadku) oraz moment zwężania z kolei z modelu 5B. Środek ciężkości idealnie pośrodku, więc wydają się doskonałym kompromisem pomiędzy dwoma modelami. Doskonałe dla perkusistów, którym nieco brakuje powera z 5A, a 5B jest już za toporne.

 

[img:7] [img:8] [img:9]
DynaVox 2B

Tymi kijami możemy już spokojnie zrobić komuś "kuku". Potężne pałki, ewidentnie dla lubiących grać bardzo mocno i przy okazji zamożnych z możliwościami częstej wymiany talerzy i naciągów (a może nawet połamanych statywów?). Główka w kształcie oliwki. Model bardzo przypominający wizualnie oraz doznaniowo klasyczne 2B od ProMarka, jednak te od DynaVox są nieco lżejsze i bardziej mobilne w użytkowaniu.

Mimo że jestem fanem klasycznego 5A, to granie tymi pałkami dostarczyło mi dużo frajdy i komfortu. Nie zdecydował bym się na granie nimi na pełen etat, ponieważ są już dla mnie za bardzo "kijem", a nie "kijeczkiem", ale to specyfika samego modelu, a nie wykonania lub niedopatrzenia producenta.

 

[img:10] [img:11] [img:12]


 

 

DynaVox 7A

Pałki te są opisane jako "rockowe", według mnie - nieco na wyrost. Muszę przyznać, że jak na 7A, które kojarzy mi się raczej z wykałaczką DynaVox jest... ciężki! Bliżej im do modelu 5A Vic Firtha niż 7A tego samego producenta, które w porównaniu do słoweńskich są odczuwalnie lżejsze. Główka w kształcie oliwki. Świetne do delikatnego, dynamicznego grania, niekoniecznie jazzowego.


[img:13] [img:14] [img:15]
DynaVox 7AD

Po prostu 7A z okrągłą główką. Dla mnie nieco fajniejsze w grze ze względu na minimalnie większe odbicie przy grze na ridzie i dające nieco bardziej skupione brzmienie od główki podłużnej.

 

[img:18] [img:19] [img:20]


Werdykt

Nie wiem na ile Jakub posiada możliwości promocyjne oraz marketingowe, uważam jednak, że marką DynaVox powinniśmy się zainteresować ze zwykłej przyzwoitości, zwłaszcza mając możliwość zakupu ich w Polsce. Cena za parę to 41 zł, a więc "dość" normalna jak na warunki naszego rynku za pałki tej klasy i jakości. Istnieje możliwość zamówienia dowolnego modelu z własną sygnaturą, a nawet własnymi wskazówkami dotyczącymi specyfikacji technicznej, wydłuża się wtedy jednak czas oczekiwania na dostarczenie. Jest to wyjście do klienta, co również bardzo plusuje w moim odczuciu.

W kraju producenta produkty święcą triumfy oraz są bardzo chwalone w prasie branżowej w Europie. Czy hegemonia hikory zostanie przerwana? Mam nadzieję i bardzo liczę na to, że test ten popchnie Was do zakupu choćby jednej pary w celu przetestowania, zwłaszcza, że Jakub oferuje negocjacje cen przy większych ilościach w przyszłości, a więc w przypadku zadowolenia już na początku macie otwartą furtkę owocnej współpracy. Mi pałeczki bardzo podeszły i rozmyślam już nad większą ilością w celu zabezpieczenia się w przyszłości. Jakubowi oraz firmie życzę dużych obrotów oraz rosnącej popularności wśród rodzimych perkusistów.

Ocena końcowa: [img:21] [img:21] [img:21] [img:21] [img:21]

 

 

Zamówienia można składać przez profil Facebook lub mailowo na adres [email protected]. Jeśli jesteś z Warszawy możesz umówić się na test z Jakubem i samemu się przekonać. 


[img:24]
 

Gdzie kupić?

DynaVox

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DynaVox rozwiń listę sklepów

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz