Caban Drummer Fest 2021 juz 25 września w Chrzanowie
Caban Drummer Fest powraca! Chrzanowski festiwal perkusyjny odbędzie się w tym roku. Tym razem jednak na sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie. 25 września 2021 roku zapraszamy miłośników bębnów, muzyki i ciekawego spędzania wolnego czasu na kilka godzin perkusyjnej uczty.
Czeka nas sporo grania, warsztatów i rozmów z artystami. IV edycja Caban Drummer Fest to występy czwórki muzyków. Na scenie zobaczymy takich perkusistów jak: Maciej Sobczak, Natalia Krząkała, Piotr Pniak oraz Łukasz `Icanraz` Sarnacki. Będzie też kilka niespodzianek. Imprezę poprowadzi jak zwykle Eryk Gruca. Start o godz. 18:00, otwarcie bram 17:30. Bezpłatne wejściówki na festiwal można odbierać w Informacji/kasie Kina Sztuka od 20 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona.
Maciej Sobczak
Ma 30 lat, od ponad dekady za perkusją. Zaangażowany w projekty muzyczne: Alias Blekaut, Mike Tremolo Solo. Często bierze udział w różnych jam session, a improwizacja to jego drugie imię. Tak jak wspominałem Funk płynie w jego żyłach. W ostatnim czasie mogliśmy oglądać wiele drum coverów jego autorstwa. Maciek wśród swoich perkusyjnych idoli wskazuje takich bębniarzy jak: Benny Greb, Nate Smith i Tomasz Łosowski. Jego muzyczni idole to: Freddie Mercury, Kraftwerk, Red Hot Chilli Peppers, Vulfpeck, a ulubione zajawki: produkcja muzyki elektronicznej, sampling i gotowanie. Jednym słowem, lubi siedzieć za garkami!
Natalia Krząkała
Ma 22 lat i gra na perkusji od 11 roku życia. Jej główna muzyczna inspiracja to Michael Jackson, a perkusyjni idole to między innymi: Anika Nilles, Luke Holland, Mike Johnston, Tony Royster Jr oraz wielu innych. Dawniej perkusistka zespołu MOLE. Aktualnie gra w projekcie “Sabina Szewczyk” . Nagradzana i wyróżniania w konkursach perkusyjnych m.in.: trzykrotnie III miejsce w Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym „Drum Fest” oraz I miejsce w ogólnoświatowym konkursie perkusyjnym „Hit like a girl”. Natalia dała się poznać szerszej publiczności również dzięki występowi w programie telewizyjnym „Mam Talent”. Była też bohaterką reportażu Dzień Dobry TVN. W Starej Kotłowni próbowała swoich sił w przeglądzie zespołów KLANG.
Piotr “Pniaq” Pniak
Absolwent klasy perkusji Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2000 roku jej wykładowca w stopniu adiunkta. Pniak współpracował m. in. z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Proletaryat, Moskwa, Małgorzata Ostrowska, Bracia Cugowscy, Wojciech Pilichowski, Sidney Polak, Vienio i Pele, Wojtek Cugowski. Wielokrotnie współpracował z orkiestrami symfonicznymi koncertując i nagrywając muzykę symfoniczną oraz filmową. Jest autorem czterech video podręczników dla perkusistów. W czasopismach “Gitara, Bas i Bębny” oraz “Perkusista” ukazało się wiele ćwiczeń, artykułów, felietonów i testów jego autorstwa. Od kilku lat wykładowca w Akademii Rocka w Warszawie. Jeden z niewielu polskich perkusistów z doktoratem. Wśród swoich perkusyjnych guru wskazuje przede wszystkim legendy bębniarstwa jakimi są: Steve Gadd, Peter Erskine, Steward Copeland, David Grohl, Manu Katche i Marilyn Mazur.
Miłośnik muzycznych eksperymentów, czego przykładem może być kilkukrotna współpraca z Prof. Bogusławem Schaefferem oraz liczne nagrania i koncerty muzyki awangardowej.
Łukasz `Icanraz` Sarnacki
Jeden z najbardziej aktywnych polskich perkusistów ostatnich lat, na co dzień występujący w zespole CORRUPTION. Pracuje także jako muzyk sesyjny. Od 2013 roku stoi na czele prywatnej szkoły muzycznej Rockalizacja by Mapex, w której uczy gry na perkusji. Przygodę z perkusją zaczął w 1993 roku, w wieku zaledwie 9 lat. Współpracował z wieloma projektami i zespołami – m. in.: Devilish Impressions, Virgin Snatch, Darzamat, Abused Majesty, Via Mistica, Hermh, Christ Agony, Naumachia, Asgaard, Voidfire, etc. Koncertując zjeździł całą Europę, od wybrzeży Portugalii po odległe horyzonty rosyjskiego Uralu. Ma na swoim koncie ponad 30 oficjalnie wydanych płyt. Współpracuje także z wieloma producentami sprzętu muzycznego: Mapex, Istanbul Agop, Roland, Agner, Soundargov, BullCases, Evans oraz Czarcie Kopyto.
Z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju podczas festiwalu należy stosować się do obowiązujących w dniu imprezy obostrzeń. Dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy czuli się komfortowo, ale również bezpiecznie.