7 lutego 2008 12:41
Info MIDI Salon Muzyczny ul. Dębowa 25 08-103 Siedlce

AKAI MPC2500 - sampler / automat perkusyjny

Profesjonalna stacja robocza MPC2500 łączy w sobie 64-śladowy sekwencer MIDI z 32-głosowym samplerem. Jak zwykle w przypadku AKAI, MPC2500 to bardzo solidna bit maszyna wyposażona w 16 dynamicznych oraz czułych na dotyk padów perkusyjnych. Do tego dochodzi profesjonalny, intuicyjny i ergonomiczny interfejs użytkownika umożliwiający, między innymi, bardziej efektywne samplowanie - a wszystko to w kompaktowym module typu desktop.

MPC2500 wyposażony jest w 2 wewnętrzne procesory efektów, które mogą być używane jednocześnie. Wśród dostępnych algorytmów mamy do wyboru reverb, delay, bit grunger, chorus, różne typy phaserów, flying pan, 4-pasmowy EQ, kompresor oraz przesuwnik fazowy. Bardzo przydatny jest dodatkowy procesor efektów [master effect] na sumie sygnału, który oferuje 4-pasmowy EQ oraz kompresor.

Nowością jest zastosowanie dwóch [zamiast dotychczas jednego] suwaków „variaton” oraz dwóch pokręteł Q-link [jak w serii samplerów Z, czy MPC4000]. Potencjometry Q-link mogą być dowolnie przyporządkowywane do kontroli wybranych parametrów, takich jak level, pan, cut-off, rezonans, tuning, prędkość LFO, parametry efektów, itd. Dodatkowo, każdy kontroler Q-link wysyła komunikaty MIDI, dzięki czemu wszystkie zmiany są zapisywane w sekwencerze i mogą być ponownie odtworzone.

Kontynuując pełną chwały tradycję MPC60 i MPC3000, AKAI MPC2500 jest wyposażony standardowo w 2 wejścia oraz 4 wyjścia MIDI, oferując pracę na maksymalnie 64 kanałach MIDI. Co więcej, MPC2500 obsługuje także 64 kanały wewnętrznego samplera, pozwalając użytkownikowi na przyporządkowanie dowolnego programu brzmieniowego na każdym z 64 kanałów MIDI.

Duży wyświetlacz LCD umożliwia wygodną analizę danych zapisanych w sekwencerze, oferując różne typy wyświetlania nut [parametry, graficznie]. Dodatkowo wyświetlacz umożliwia łatwy podgląd i edycję wszystkich komunikatów MIDI.

Standardowo sampler wyposażony jest w 16MB pamięci RAM, która może być rozszerzona do 128MB przy pomocy opcjonalnej karty EXM128. MPC2500 może być również wyposażony w wewnętrzny dysk twardy typu 2.5” oraz napęd CD-RW.

Dla kogo przeznaczony jest MPC2500? Dla wszystkich poszukujących solidnego narzędzia do produkcji muzycznej, oferującego sampling, programowanie bębnów oraz zaawansowany sekwencer. A wszystko to w jednej, bardzo solidnej obudowie umożliwiającej bezproblemowe użytkowanie MPC2500 zarówno w studiu, jak i na scenie.

AKAI Professional kolejny raz udowadnia, że jest liderem w dziedzinie projektowania i produkcji profesjonalnych bit maszyn.

Główne Cechy AKAI MPC2500:

Ulepszone parametry:

* Duży graficzny wyświetlacz LCD oparty o sprawdzony interfejs użytkownika serii MPC
* Czułe na dotyk dynamiczne pady perkusyjne, pozwalające na pełne ekspresji programowanie, teraz z większą ilością banków
* Nowe funkcje: Chopshop, Patched Phrase, Grid Edit, synchronizacja efektów i LFO, automatyka miksera, Input Thru [miksowanie zewnętrznego sygnał audio podłączonego do Analog lub Digital IN z sumą na wyjściu audio samplera]
* Rozbudowany, bazujący na paternach, 64-śladowy sekwencer o pojemności 100 000 zdarzeń [64 kanały MIDI]
* 32-głosowy oraz 16-bitowy sampler wyposażony w 16MB pamięci RAM, z możliwością rozbudowy do 128MB [EXM128]

Wejścia / Wyjścia:

* 2 wejścia MIDI oraz 4 wyjścia MIDI
* Wbudowany port USB [typu slave], umożliwiający łączenie z komputerami PC lub Macintosh
* 10 wyjść analogowych
* 2 wejścia analogowe 16-bitów/44.1kHz [jack 1/4"]
* Możliwość synchronizacji przez MIDI clock [Master/Slave]
* 2 wejścia na pedał Footswitch [możliwość przyporządkowywania parametrów]

Kompatybilność z bibliotekami sampli:

* MPC1000: SEQ, WAV, PGM
* MPC2000/2000XL: SEQ, WAV, SND, PGM [można załadować większość parametrów pliku Program]
* MPC4000: SEQ, WAV, PGM [tylko Programy typu DRUM, ładowanie nut oraz parametru tune]
* MPC3000: SND [poprzez komputer]
* Z4/Z8: tylko pliki WAV
* S5000/6000: tylko pliki WAV [poprzez komputer]

Rozbudowana edycja dźwięku:

* Rozbudowana edycja sampli obejmująca funkcje: cut/paste, timestretch, slice, resampling, itd.
* Wyświetlanie obwiedni próbki WAV na ekranie LCD
* Rozbudowane multi-filtry z rezonansem, 2 generatory obwiedni oraz 1 generator LFO dla każdego z 32 głosów
* 2 slidery oraz 2 potencjometry Q-link do kontroli w czasie rzeczywistym dowolnie przyporządkowywanych parametrów

Opcje:

* Opcjonalny wewnętrzny dysk twardy do zapisywania bibliotek brzmień oraz sekwencji
* Opcjonalny napęd CD-RW/DVD do ładowania oraz zapisu danych samplera

Najczęściej Zadawane Pytania:

Jakie korzyści wiążą się z wyposażeniem MPC2500 w 2 wejścia oraz 4 wyjścia MIDI?

Do jednego wejścia MIDI możesz podłączyć kontroler [np. klawiaturę, dodatkowe pady], a do drugiego komputer lub rejestrator, który będzie wysyłać impulsy synchronizacji. Synchronizacja dodatkowych urządzeń jest bardzo przydatna w profesjonalnych konfiguracjach. Z kolei 4 wyjścia MIDI umożliwiają sterowanie, z pozycji sekwencera MPC, zewnętrznymi modułami lub instrumentami z MIDI. Dzięki temu, MPC2500 może stać się centrum całego studia nagrań lub rozbudowanej konfiguracji na koncercie.

Co to jest Chopshop i Patched Phrase?

Chopshop jest bardzo użyteczny w przypadku np. pętli perkusyjnych. Funkcja ta analizuje amplitudę bitu i „tnie” pętlę na pojedyncze fragmenty, które następnie przyporządkowuje do padów perkusyjnych MPC2500. Dzięki temu każda pętla perkusyjna [choć nie tylko] jest podzielona na poszczególne akcenty z loopa, dzięki czemu można po prostu wgrywać swoje sekwencje, używając poszczególnych fragmentów loopa.

Funkcja Patched Phrase dzieli pojedynczą próbkę [sample] na wiele regionów, co umożliwia stworzenie sekwencji danych sterujących parametrami brzmienia tej próbki. Dzięki temu można również uzyskać efekt zmiany długości próbki bez zmiany jej wysokości.

Co to jest Grid Edit?

Funkcja Grid Edit jest podobna do programowania sekwencera krokowego w maszynie perkusyjnej. Pozwala ona na graficzną edycję zdarzeń MIDI podczas tworzenia gotowych sekwencji perkusyjnych, w odróżnieniu od rejestrowania nut w czasie rzeczywistym.

Czym są kontrolery Q-link?

MPC2500 wyposażony jest w 2 slidery oraz 2 potencjometry Q-link, które mogą być dowolnie i niezależnie programowane. Każdy z kontrolerów Q-link może sterować dowolnym parametrem wewnętrznym MPC [filtry, poziomy sygnału, start próbki, wysyłka efektu, itd.], grupą parametrów lub dowolnym kontrolerem MIDI wysyłającym parametry do zewnętrznych urządzeń. Oczywiście wszystkie zmiany parametrów można zapisywać w sekwencerze MPC.

Czy mogę samodzielnie zainstalować dodatkowy dysk twardy i napęd CD-ROM?

Sugerujemy, aby nie robić tego samodzielnie. Lepiej zlecić to autoryzowanemu serwisowi AKAI – w przeciwnym wypadku istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia urządzenia i utraty gwarancji.
[img:1]
Automaty perkusyjne

Gdzie kupić?

AKAI PROFESSIONAL AKAI PROFESSIONAL www.akaipro.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > AKAI PROFESSIONAL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz