WYWIAD: Artur Konarski | The Sixpounder

Wszystko to, co osiągnęliśmy do tej pory, odbyło się bez pomocy osób trzecich Autor: Przemysław Głowacki • 2 października 2012
2 października 2012 00:00
Przemysław Głowacki Perkusista / drum-tech

Serdecznie zapraszamy do lektury naszego najnowszego wywiadu, którego gwiazdą jest perkusista kapeli THE SIXPOUNDER.

 

INFOMUSIC: Artur, co u Ciebie i Twojej kapeli?

Artur Konarski: Cześć. U mnie i w kapeli jak najbardziej w porządku. Ćwiczymy, komponujemy, przygotujemy się do wejścia do studia, będziemy kręcić klip no i nie możemy się doczekać większej ilości koncertów. Dużo się dzieje, czyli pozytywnie.

 

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale wspomagaliście podczas poprzedniej trasy Acid Drinkers w roli supportu. Ja wiem swoje, ale powiedz - jak oceniasz to doświadczenie w kwestii szansy dla zespołu jak i samych wrażeń? Ile to było właściwie koncertów?

Trasa z Acid Drinkers to była pierwsza tego typu przygoda dla naszego zespołu. Byliśmy bardzo podekscytowani możliwością supportowania jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów metalowych. Na ich koncerty przychodzi naprawdę masa ludzi więc wiedzieliśmy, że będzie to dla nas ogromna promocja i szansa pokazania się szerszej publiczności.

W sumie na początku mieliśmy zagrać tylko 3 koncerty (Częstochowa, Zabrze, Kielce) a ostatecznie zagraliśmy ich troszkę więcej bo koło 11.

 

[img:3]

 

Jakie są obecnie plany na najbliższe miesiące dla THE SIXPOUNDER?

Tak jak mówiłem wcześniej. Właśnie kończymy pracę nad naszym najnowszym materiałem. Dokładnie 22 października wchodzimy do studia by nagrać krążek zawierający około 11 kompozycji. Sesja odbywać się będzie w Perlazzie pod czujnym okiem Przemysława Wejmanna, który ma z nas wycisnąć ostatnie soki, żeby płyta ta była lepsza od poprzedniej.

Do tego przygotowujemy się do nagrania prawdziwie profesjonalnego klipu do utworu Last True Cowboy Manifesto. Klip ten ma ostatecznie zamknąć etap promocji naszego debiutu.

 

 

Czy współpracujesz z jakimiś firmami?

Tak. Udało mi się nawiązać współpracę z firmą TAMA. Marka ta jest chyba jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw jeśli chodzi perkusyjny przemysł. Grają na niej najlepsi i najwięksi. Jestem naprawdę dumny, że udało mi się nawiązać z nimi kontakt i ostatecznie współpracę.

Także teraz na koncertach będzie można mnie zobaczyć za piękna dwu centralową TAMĄ HYPERDRIVE. Brzmi bajecznie i wygląda MOCNO!

 

[img:4]

 

Jak doszło do tej współpracy?

Od jakiegoś czasu szukałem firmy, która chciała by mnie wesprzeć swoja marką. Napisałem ofertę do meinldistribution, odpisali i…voila!

 

Obserwuję Was od jakiegoś czasu i zauważyłem, że jesteście kowalami własnego losu konsekwentnie wypełniając z góry założony cel. Kto w zespole odpowiedzialny jest za organizację? Czy współpracujecie z jakąś agencją, menagmentem?

No tutaj zdecydowanie należy oddać pokłony Pawłowi (Paul Shrill), który założył ten zespół i który ma wizję tego co chce zrobić i jaką muzykę chce grać. Wszystko to co osiągnęliśmy do tej pory odbyło się generalnie bez pomocy osób trzecich. Bez wsparcia wytwórni, agencji koncertowych etc. W tym momencie prowadzimy rozmowy aby ktoś się nami zajął, także zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

[img:2]

 

Czego możemy się spodziewać po nowej płycie? Jaka będzie w stosunku do debiutu? Wiem, że rozmawianie o muzyce to jak tańczenie o jedzeniu, ale może się podejmiesz?

Jesteśmy starsi więc na pewno płyta będzie dojrzalsza. Będzie lepiej zaaranżowana oraz bardziej przemyślana. Jest to bardzo zróżnicowany materiał, na którym znajdą się naprawdę mocne kompozycje, które zaspokoją fana ciężkiej muzyki ale wiadomo, że lubimy zaskakiwać. Także będzie coś co przykuje uwagę słuchacza. Coś co będzie takim kijem w mrowisku?

 

Gdzie można Was usłyszeć teraz?

Najbliższy koncert odbędzie się 22.09 w klubie Rude Boy. Jak mówiłem, skupiamy się teraz na płycie. Dopiero po jej skończeniu będziemy myśleć o koncertach.

 

Kilka słów od siebie

Dzięki za rozmowę, czekajcie na naszą płytę, wchodźcie na naszą stronę www.thesixpounder.com oraz "lajkujcie" facebooka. Pozdrawiam!

 

Pozostałe wywiady
WYWIAD: Krystian Czarnecki | GEWA Music GmbH Rozpoczynamy serię wywiadów z ludźmi mocno zaangażowanymi w kreowanie rynku perkusyjnego w Polsce. To osoby często niewidoczne medialnie, bez których nasz lokalny biznes perkusyjny nie miałby szans funksojonować WYWIAD: Patrycja Betley-Napierała Patrycja Betley-Napierała to postać doskonale znana na polskim rynku perkusyjnym. Artystka wszechstronna, perkusjonistka doskonale władającą technikami gry na cajonie, Bodhranie i wielu innych instrumentach perkusyjnych. Nadarzyła się... WYWIAD: Mariusz Duda | Riverside, Lunatic Soul Mariusz Duda Riverside, Lunatic Soul 28 września 2018 roku ukazał się siódmy długogrający album zespołu Riverside zatytułowany „Wasteland”. Lider formacji, Mariusz Duda, zgodził się porozmawiać ze mną w Gdańsku, tuż przez... WYWIAD: Virgil Donati Z australijskim wirtuozem perkusji rozmawiamy o podejściu do grania, jego sposobach na utrzymanie znakomitej formy i wyrażaniu twórczości. - Po tylu latach w zawodzie po prostu gram. Ćwiczę pomysły i koncepcje, które pochodzą z mojej... WYWIAD: Dirk Verbeuren Tegoroczna jesień wyraźnie obfituje w perkusyjne wydarzenia, a festiwale przeplatają się licznymi warsztatami oraz pokazami, które w naszym kraju obrastają coraz bardziej w ilość, ale też w jakość. Jednym z głośniejszych perkusyjnie dni... WYWIAD: Artur Rojek O tym jak został muzykiem i promotorem, a także o planach na nową płytę opowiada Artur Rojek, wokalista, autor tekstów, kompozytor oraz pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu w Katowicach. - Na gitarze zacząłem grać na... WYWIAD: Piotr Metz - Mam wrażenie, że dziś muzyka jest raczej jednorazową chusteczką, którą po wytarciu nosa wyrzucamy do kosza. Z tym się nie zgadzam, buntuję się. Czy wygram? Mam wątpliwości, ale próbuję - mówi Piotr Metz, dziennikarz, szef muzyczny... O kondycji polskich sklepów... (wywiad) W związku z otwarciem nowego salonu Pro Drum w Krakowie, które zbliża się do nas wielkimi krokami, postanowiliśmy porozmawiać z Jakubem Sochackim - właścicielem firmy, który opowiedział nam o swojej perkusyjnej pasji oraz filozofii, jaką...
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz