5 marca 2018 10:00
Info NAMM ul. Anaheim Convention Center, 800 West Katella Avenue CA 928 Anaheim Meinl Distribution Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

NAMM'18: Ibanez i ocean nowości [VIDEO]

Jak co roku - wszyscy gitarzyści z niecierpliwością czekali na najnowsze instrumenty Ibaneza, których premiery zawsze odbijają się szerokim echem na całym gitarowym świecie. Trzeba przyznać, że tegoroczna lista nowości Ibaneza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zresztą - zobaczcie sami!

 

Nowa seria Ibanez AZ

Pierwszym punktem programu była nowa seria AZ, która oferuje szereg unikalnych cech.Mamy tu specjalne klucze Gotoh H.A.P, jednoczęściowy, piękny, opiekany klonowy gryf. Korpus z olchy i nowe przystawki Seymour Duncan Hyperion. Wykorzystano tu również nowo opracowany system przełączania, zwany dyna-MIX. Posiada dodatkowy przełącznik dający więcej możliwości i w sumie oferujący 10 różnych ustawień brzmieniowych.

 [img:1]

 [img:2]

W serii AZ wykorzystano również nowy mostek Gotoh T1802, specjalnie opracowany wspólnie przez Gotoh i Ibaneza. Jest szczególny, jako że charakteryzuje się rozstawieniem strun 10.5 mm, nieco węższym niż w większości gitar, ułatwiającym korzystanie z zaawansowanych technik gry. Gitary te będą dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, w tym Trans Aqua Blue z klonową nakładką oraz piękny matowy Tri-Fade Burst Flat, czy Ice Blue Metallic dla modeli z dwoma humbuckerami i HSS Prestige.

 [img:3]

 [img:4]

Ibanez AZ Premium Line

Zaprezentowano też nowości z serii AZ Premium Line. Są to gitary z drewna lipowego, oferujące przez to inne brzmienie: nieco łagodniejsze, bardziej zaokrąglone rock'n'rollowe. Obecne są tu przystawki Seymour Duncan Hyperion oraz mostek Gotoh z jedną różnicą: siodełka są tutaj stalowe, nie tytanowe, jak w wersjach japońskich. Dostępne są różne kolory, jak Blue Iceberg Gradiation, stylowy Brown Topaz Burst, piękny Tequila Sunrise Gradiation, czy wreszcie bardziej subtelny Deep Espresso Burst, wyjątkowo elegancki.

 [img:6]

 [img:8]

 [img:9]

Ibanez AZ Signatures - Tom Quayle & Martin Miller

Kolejna nowość na 2018 to dwie sygnatury w serii AZ, a w tym TQM Tom Quayle, niesamowity instrument z płytą wierzchnią z drewna albicji saman (monkeypod), w wielu cechach zbliżony do modeli Prestige AZ, jednak płyta wierzchnia ze specjalnego drewna modyfikuje nieco brzmienie, idealne do shreddingu, gry fusion itd. Instrument składa się z olchowego korpusu i gryfu z opiekanego klonu.

 [img:10]

Druga sygnatura to model Martina Millera: pierwszy w historii niemiecki gitarzysta ze swoim własnym, dostępnym na całym świecie modelem Ibanez. To piękny model AZ o unikalnej kombinacji drewna: posiada top z klonu płomienistego, mahoniowy korpus, specjalny profil gryfu Martina Millera, przystawki Hyperion. To piękne uzupełnienie oferty AZ: wyjątkowo brzmi i praktycznie gra za ciebie.

 [img:11]

 [img:13]

Nowa odsłona serii Ibanez RG

Nie mogło też zabraknąć kultowej serii RG, która odniosła olbrzymi sukces i nierozerwalnie związała się ze światem rocka i metalu. Ten rok mija pod hasłem powrotu oryginalnych modeli RG w serii Genesis. Znajdziemy tu model RG550 z oryginalnymi specyfikacjami, jak jednoczęściowy klonowy gryf, piękne kolory, oryginalne przystawki Ibanez V7, V8 i S1, oryginalny mostek tremolo Edge oraz oryginalne łączenie gryfu, nie stosowane przez nas obecnie łączenie 'all-access'. Dostajecie więc wszystkie cechy oryginału w przystępnej cenie.

[img:16]

Kolejna nowość – seria RG MS, gitary wieloskalowe i tym samym najbardziej przystępne gitary tego typu w ofercie Ibaneza. RG MS7, czarny model siedmiostrunowy, 24 progi, dwa humbuckery, stały mostek. RG MS8, wersja ośmiostrunowa, idealna do najniższych i najcięższych brzmień. 

[img:17]

Nowe modele Ibanez Iron Label

Jednym z najbardziej popularnych i najczęściej fotografowanych modeli na NAMM 2018 jest nowy Iron Label RGD IM6FM: pierwsza gitara z przystawkami Fishman. Ibanez przeważnie stosuje przystawki DiMarzio czy Seymour Duncan, tu jednak znajdziemy ceramiczne Fishmany, idealne do metalu. Podstawowe wyposażenie, korpus "sandwitch" z klonowym topem Jeans Blue, środkiem z jesionu i korpusem mahoniowym, trzyczęściowy gryf z klonu i amarantu i piękna hebanowa podstrunnica z progami fanned frets – jest to gitara wieloskalowa.

[img:18]

[img:19]

[img:20]

Nowością w ofercie Iron Label są również RGD IR6M w kolorze Laser Blue Matt. Gitara posiada przystawki DiMarzio Fusion, gryf z fluorescencyjnymi markerami. Gryf jest trzyczęściowy, wykonany z klonu i amarantu oraz blokowane klucze Gotoh. W oercie jest też wariant siedmiostrunowy: RGD IR7 MLBM.

 [img:26]

[img:27]

[img:28]

Powrót serii Ibanez AX

Rok 2018 to również wielki powrót gitar AX. Od teraz cechują się nowym kształtem korpusu, pięknie wyciętym. Korpus wykonany jest z topoli; przystawki Ibanez, podstrunnica z blokowymi inlayami, elegancki binding, nowa główka z łatwym dostępem do pręta regulacyjnego. To doskonała, uczniowska gitara entry-level Inne opcje to AX120, wersja standardowa w pięknym Metallic Forest Green z inkurstacjami z perloidu na podstrunnicy. Dwa humbuckery, dwa pokrętła Volume i Tone, trójpozycyjny przełącznik, klonowy gryf, topolowy korpus. Jest to rockowa gitara "bez udziwnień".

[img:31]

Ibanez Paul Stanley Signatures

W 2018 Ibanez świętuje również 40. rocznicę współpracy z Paulem Stanleyem. Paul był łaskaw użyczyć kilku gitar ze swojej prywatnej kolekcji, w tym preprodukcyjny prototyp z 1977. To podróż w czasie o 40 lat –  ikoniczny kształt Iceman, rozsławiony przez Paula Stanleya, z unikalnym zdobieniem przy mostku. Mahoniowy korpus, klonowy top, piękny wygląd. To tu zaczęło się całe szaleństwo. 2 lata później Paul poprosił Ibaneza o zbudowanie gitary ozdobionej popękanym lustrem. Chciał, aby w imponujący sposób odbijała ona światło na scenie. Ibanez zgodził się zainwestować mnóstwo czasu i pracy na jej stworzenie. Zagrał na niej szereg koncertów i tras.

[img:32]

[img:33]

Co ciekawe, wielokrotnie kursowała ona między Ibanezem i Stanley'em. Pierwsza wersja była "zbyt doskonała": odłamki lustra ułożone były zbyt równo, co nie zapewniało satysfakcjonujących efektów świetlnych, zbliżonych do kuli dyskotekowej. Odesłał ją z prośbą, by uczynili ją bardziej nieregularną, odbijającą światło we wszystkich kierunkach. Przerobili cały top i odesłali mu instrument.Teraz z kolei gra na niej kaleczyła rękę ze względu na nierówności i wystające elementy. Zmuszony był odesłać ją po raz kolejny. Tym razem wyrównali wszystkie krawędzie, aby dało się na niej grać: w ten sposób narodziła się gitara Cracked Mirror, jaką znamy dzisiaj. Ikoniczny model, który w 2017 wprowadziliśmy jako limitowany, a w 2018 wprowadzamy do regularnej konstrukcji.

[img:36]

Pojawił się również model jubileuszowy - PS1DM. Mahoniowy korpus, klonowy top oraz 1400 sztucznych diamentów ze strasu, ręcznie umieszczonych na wierzchu gitary. Robi to piorunujące wrażenie. To model jubileuszowy dostępny od połowy 2018 roku. 

[img:38]

[img:39]

Nowe modele serii Ibanez AS

Gitary Ibanez semi-hollow to bestsellery z oferty ibaneza. producent Wprowadził do oferty wiele nowych modeli AS93 - Violin Sunburst, humbuckery Super 80. Zbliżone specyfikacje: hebanowa podstrunnica, nowy pearloidowy pickguard, oraz nieodzowny stylowy wygląd i jakość Ibanez. Oferuje też piękny Trans Cherry Red, zabierający nas aż do lat 50. i 60. Piękny instrument z rock'n'rollową duszą. AS83 to wersje mniej krzykliwe w jednolitych kolorach.

[img:40]

Ibanez Artwood Vintage

Artwood Vintage to seria ciesząca się wielkim powodzeniem. W 2018 wprowadzono 3 nowe modele. Posiadają one te same specyfikacje, ale różne kształty korpusów. Mamy tu więc Artwood Vintage 11 w wersji parlor z klasyczną główką i wykończeniem Relic Semi-Gloss – wyglądają, jak mocno ograne instrumenty. Gra się wygodnie i płynnie, są bardzo lekkie i wytrzymałe. Mamy więc model parlor dla bluesmanów i fingerpickerów, dalej AVC11 typu Grand Concert, idealna, jeśli potrzebujecie pełnego, mocnego, zrównoważonego brzmienia. Dla grających kostką i songwriterów oferujemy model AVD11 Dreadnought ze świerkowym topem orz mahoniowymi bokami i tyłem

Nie zapomniano również o gitarach akustycznych - w ofercie znalazł się pełen przekrój, od modeli podstawowych do najwyższej półki. W tym roku pojawiły się również gitary podróżne - Artwood Vintage Junior AW45JR. To pierwsza gitara Ibanez ze ściętym podłokietnikiem, który bardzo zwiększa komfort gry. Mahoniowy top, boki i tył. Mała gitara o wielkim brzmieniu.

[img:42]

[img:43]

[img:44]

Nowości basowe

Dla basistów przygotowano trzy modele akustyczne: PMB40, bas typu parlor z serii Performer, bardzo niedrogi i głośny jak na bas akustyczny. Mamy też wersję bezprogową – AVMB1. Bezprogowy bas parlor z pięknym korpusem mahoniowym. Posiada zintegrowaną elektronikę Fishman i zapewnia pełne, ciepłe brzmienie.

[img:48]

[img:49]

Nowe modele AEWC

[img:50]

Dla gitarzystów elektrycznych potrzebujących również instrumentu akustycznego przewidziano nowe modele AEWC. AEWC300 posiada klasyczny wygląd i kilka cech szczególnych, a w tym mostek z otworami na struny, bez pinów, co przyspiesza zmianę struny w wypadku jej pęknięcia. Mamy tu aktywne preampy Fishman oraz wyjątkowe, bardzo wygodne korpusy, zaokrąglone kontury, wcięcia, asymetryczny profil gryfu, bardzo komfortowy przy niższych i wyższych rejestrach. To modele zaprojektowane z myślą o gitarzystach elektrycznych, szukających modeli akustycznych tak samo leżących w dłoni.

[img:51]

Ibanez i debiutancki kontrabas

Pojawiła się również spora ciekawostka -  pierwszy w historii kontrabas od Ibanez. To unikalny kontrabas elektryczny własnej produkcji. Posiada podstrunnicę z drewna jatoba. Co ciekawe, menzura ma tu tę samą długość co inne modele Soundgear i wynosi 34". Jeżeli gracie na elektrycznych basach Soundgear z wielką łatwością przesiądziecie się na ten kontrabas, ponieważ nie będziecie musieli uczyć się od nowa dźwięków. Kolejna cecha szczególna to system piezo AeroSilk, niedostępny w żadnym innym kontrabasie. Tutaj nie ma znaczenia, czy grasz palcami, czy smyczkiem, poziom głośności pozostanie ten sam. Nie musicie nic przełączać ani regulować. System sam wykryje, jaką techniką gracie i sam się dostosuje. Możecie więc zmieniać technikę w trakcie utworu, co czyni ten instrument bardzo wszechstronnym. Dołączony do niego jest statyw Tama Roadpro i pokrowiec, a wszystko za niewielkie pieniądze. To bardzo ciekawy produkt i kontynuacja idei Bass Workshop.

 [img:52]

 

więcej: ibanez.com

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Meinl Distribution

adres:
Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

Sklepy muzyczne > Ibanez rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz