5 września 2017 11:00

Outlaw i jego werble z drewna okresu Wojny Secesyjnej, czyli Heritage Snare Series

Nowatorskie podejście do konstrukcji bębnów, to cecha charakterystyczna produktów Michaela Outlawa. Werble serii Heritage wykonywane są z drewna pochodzącego z odzysku, a konkretnie z 400-letniej sosny pochodzącej z okresu Wojny Secesyjnej!

 

[img:1]

 

Założyciel firmy rozpoczął swoją historię budowy bębnów z drewna z „recyklingu” od wykorzystania drewna sosnowego pochodzących ze szczątek domu pewnego żołnierza. Charles Edward Wilder był żołnierzem konfederacji, który służył w 17 regimencie piechoty w stanie Georgia. Wilder po powrocie z Wojny Secesyjnej postanowił wybudować dom z drewna drzew sosnowych, które rosły na jego ziemi.

Rośliny wykorzystane do budowy domu pamiętają rok 1600. Drewno z nich pozyskane charakteryzuje się niezwykłą twardością, dużą gęstością i ciasnym wzorem ziarna. Budynek Charles Wildera nie był użytkowany przez ostanie 150 lat, co pozwoliło zachować się jego budulcowi w doskonałej kondycji.

To właśnie drewno z okresu Wojny Secesyjnej posłużyło do budowy werbli z serii Hertiage. Instrumenty mają rozmiary 14x6” z 10  tubowymi lugami  oraz 6x10” z 6 lugami. Korpusy wykonane są z klepek wzmocnionych pierścieniami z drewna drzew liściastych. Firma Outlaw używa krawędzi bębna, której kąt znajduje się gdzieś pomiędzy zaokrąglonym vintage, a typowym nowoczesnym 45 stopni. Oba werble wykonywane są z tej samej płyty odzyskanego drewna. W instrumentach zastosowano obręcze odlewane typu Die Cast grubości 2.3 mm. Cały osprzęt polakierowany jest na czarny nikiel. Maszynka zastosowana w tej serii to trzypozycyjna konstrukcja Matching Trick ze sprężynami PureSound.

 

[img:2]

 

Wykończenie werbli zostało wykonane przy użyciu farby białej oraz niebieskiej w celu odzwierciedlenia pierwotnego wyglądu budynku, z którego zostały zbudowane. Jest to bardzo charakterystyczny styl w jakim malowano amerykańskie domy z okresu Wojny Secesyjnej.

Brzmienie werbli serii Heritage opisywane jest jako żywe, ciepłe i głębokie z kontrolowaną otwartością pozbawioną nieprzyjemnych tonów. Instrumenty są wrażliwe na uderzenie  i czułe pod względem odbicia pałki od naciągu. Werbel 14 calowy doskonale nadaje się wszędzie tam gdzie trzeba przebić się przez gęstą i głośną ścianę dźwięku, a więc np. na wielkich scenach festiwali rockowych. Instrument 10 calowy, to konstrukcja typowo efektowa i akcentowa.

 Produkty Michaela Outlawa znane są ze swojej ponad przeciętnej jakości i świetnego brzmienia. Tym razem producent postanowił zbudować bębny, które niosą ze sobą jakąś opowieść oraz skrywają w sobie spory kawałek historii.

 

 

Akustyczne Werble
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017