Poradnik: Zestawy perkusyjne z bębnem basowym 16 cali

Autor: Mateusz Wiewióra • 28 lutego 2024
28 lutego 2024 09:00
Mateusz Wiewióra Infodrum.pl

Małe zestawy akustyczne stają się coraz bardziej popularne wśród większej liczby muzyków. Dostępny jest naprawdę szeroki wachlarz instrumentów w przeróżnych cenach. Poniżej zamieściliśmy ciekawe dostępne na rynku opcje.

 

1. Pearl Midtown Shell Set (Polished Chrome)

Pearl Midtown jest idealnym zestawem dla podróżujących muzyków. Wykończenie Polished Chrome z pewnością zrobi wrażenie na wielu. Składa się z 16x14'' centrali, 13x5.5'' werbla, 10x7'' toma, oraz 13x12'' floor toma.

 

[img:2]

 

Wszystkie bębny w zestawie zbudowane są z 6-warstwowych korpusów topolowych, które zapewniają ostry i wyraźny atak oraz krótki sustain. System zawieszenia OptiLoc zapewnia maksymalne wybrzmienie toma. Dzięki połączeniu wysokiej jakości materiałów i doskonałej dbałości o szczegóły, ten zestaw ma wszystko, czego potrzebuje koncertujący perkusista - wygląd, brzmienie i poręczność!

Link do sklepu

 

2. Gretsch Catalina Club Street Limited Edition – Duco Sparkle

Catalina Club to zestaw perkusyjny amerykańskiej marki Gretsch. Nowość na 2024 rok - limitowana mini wersja tego zestawu w kolorze Duco Silver/Black Sparkle w wersji Street z 16" bębnem basowym, jednym 10" tomem oraz floor tomem 13". Do zestawu dołączony jest również drewniany werbel 14"x5.5".

 

[img:3]

 

Zmniejszone wymiary tego zestawu oraz mniejsza waga to idealna propozycja na małe sceny klubowe czy występy uliczne. Mimo kompaktowych wymiarów otrzymujemy tą samą, wysoką jakość wykonania z jakiej słynie marka Gretsch. Mahoniowe korpusy dają ciepłe, ciemne, nieco vintage'owe brzmienie, a krawędzie zostały ścięte pod kątem 30 stopni - podobnie jak we flagowym modelu Gretsch USA Custom. Tom zawieszony jest z użyciem nieingerującego w korpusy systemu GTS, zapewniającego maksymalny rezonans bębnów. 

Link do sklepu

 

3. Tama Club Jam Suitcase Kit

Tama Club Jam Suitcase Kit to kompaktowy zestaw klubowy z bębnem basowym 16x15" , floor tomem 12x6" oraz tomem 10x7". Jeden z najlepiej brzmiących zestawów gigowych na rynku jest teraz jeszcze bardziej mobilny dzięki składanej konstrukcji bębna basowego. Jego wnętrze pomieści floor tom oraz tom tom co sprawia, że 3 częściowy zestaw złożymy do jednego bębna. Pomysł zaczerpnięty z customowych bębnów, które ułatwiają życie wielu pracującym muzykom, dla których łatwość przemieszczania się z instrumentem stanowi priorytet.

Link do sklepu

[img:4]

Specyfikacja:

  • Drewno: Topola (9 warstw - 8mm)
  • Kolor: ISP Indigo Sparkle (okleina)
  • Naciągi: TAMA
  • Obręcz BD: Drewniana
  • Hardware: Tom Holder z klampem+ Podnośnik do centrali

 

4. Polmuz - Model 3 Birch 16" 10" 14

Korpusy serii Birch wykonano z 6 warstw brzozy o łącznej grubości 4.8 mm, Najwyższym priorytetem przy projektowaniu bębnów Polmuz był dźwięk. Zrównoważone średnie i wysokie tony zapewniają dużą wszechstronność w wielu stylach muzycznych. Rozmiary bębnów to centrala - 16" x 14", tom - 10" x 7", floor tom - 14" x 14" oraz werbel 14" x 5.5". 

 

[img:5]

 

W bębnach Polmuza cały sprzęt jest wykończony chromowaną powłoką. Odlewane logo na korpusach Polmuza to prawdziwa deklaracja jakości i stylu. Wykonany z solidnego mosiądzu, chromowany napis Polmuz jest gwarancją i zarazem wizytówką świetnego poziomu wykonania każdego z bębnów.

Link do sklepu

 

5. Dixon - Jet Set Plus - zestaw "dwustronny" PODJ 516

W skład perkusji wchodzą: bęben basowy 16" x 12", tomy: 8" x 6" i 10" x 6", floor tom: 12" x 10" oraz werbel 12" x 4.5". Zestaw został zaprojektowany dla małych przestrzeni i łatwego transportu. Jet Set Plus oferuje opcje gry zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. 

 

[img:6]

 

Cechą niespotykaną w innych "kompaktowych" setach jest tutaj możliwość szybkiej zamiany na zestaw treningowy przez odwrócenie bębnów, które od strony rezonansowej mają naciągi siateczkowe - z oczywistych względów poza werblem - na ten dostajemy gumowy tłumik.

Link do sklepu

 

6. Ludwig Breakbeats 

Ludwig BreakBeats to kompaktowy, gigowy zestaw perkusyjny i jeden z najpopularniejszych zestawów klubowych na świecie. Wykonany z topoli, powstał we współpracy z perkusistą "The Roots"- Ashmirem "Questlove" Thompson'em. Sprawdzi się idealnie podczas koncertów w małych klubach i na mniejszych scenach. Jest bardzo mobilny oraz łatwy w transporcie.

 

[img:7]

 

Korpusy wykonane zostały z 7 warstw topoli, a zestaw wykończony jest w kilku wariantach pięknej okleiny. Wyposażone w naciągi Remo Pinstripe bębny brzmią jak pełnowymiarowy zestaw - nisko, surowo brzmiąca centralka, klarowne, przejrzyste uderzenie tomów, a do tego świetnie brzmiący werbel. Do zestawu dołączony jest komplet miękkich pokrowców

Link do sklepu

 

7. Sonor AQX Jungle Shell Set

Sonor AQX Jungle Set Blue Ocean Sparkle - ultra-kompaktowy zestaw z serii AQX odznacza się wyjątkową mobilnością i świetnym brzmieniem.  Wyśmienity wybór dla często przemieszczających się muzyków, grających muzykę klubową, a także dla bębniarzy, których priorytetem jest niewielki rozmiar zestawu. Wymiary zestawu to: bass drum 16x15", tom tom 10x7", floor tom 13x12" oraz werbel 13x6".

 

[img:8]

 

Najnowsza odsłona bębnów Sonora z półki dla początkujących i średnio zaawansowanych czyli AQX to zestawy wyśmienicie się prezentujące oraz wykonane na wysokim poziomie. Jakość kojarzona z marką Sonor jest widoczna na pierwszy rzut oka. Dbałość o szczegóły, pięknie zaprojektowane elementy zestawu, a także dobrej jakości okleiny w atrakcyjnej kolorystyce.

Link do sklepu

 

8. Gretsch Drums Brooklyn Micro Kit 

Brooklyn, New York i Gretsch Drums mają wspólne dziedzictwo, które znajduje odzwierciedlenie w serii Gretsch Brooklyn. Ręcznie wykonany w fabryce Gretsch's Ridgeland w Karolinie Południowej w USA, Gretsch Brooklyn brzmi tak, że jest natychmiast rozpoznawalny. 

 

[img:9]

 

Bębny Brooklyn mają 6-warstwowe korpusy z klonu/topoli północnoamerykańskiej i są nieco grubsze niż bębny Gretsch USA. Mają 30-stopniową krawędzie, a wnętrza korpusów zostały wykończone klasycznym Gretsch Silver Sealer. Każdy korpus jest opatrzony charakterystyczną wewnętrzną etykietą Brooklyn, która identyfikuje numer modelu bębna i numer seryjny. Wymiary: 16x12" bęben basowy, 10x6" tom, 13x12" floor tom oraz 13x4.5" werbel. 

Link do sklepu

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz