PORADNIK: Jaka perkusja elektroniczna na początek?

Autor: Mateusz Wiewióra • 24 czerwca 2021
24 czerwca 2021 12:00
Mateusz Wiewióra Infodrum.pl

Perkusja elektroniczna jest często jednym możliwym rozwiązaniem, ze względu na warunki mieszkaniowe. Rynek oferuje naprawdę dużo modeli, co może przysporzyć o ból głowy niedoświadczonych kupujących. Postaramy się w poniższym artykule ułatwić ten wybór.

 

1. Alesis Surge Mesh Kit

Alesis SURGE to najnowszy model tego producenta. W całości  wyposażony jest w naciągi siateczkowe i masywną metalową ramę. Siateczkowe pady na wszystkich bębnach zapewniają niesamowitą ciszę podczas ćwiczeń w porównaniu do padów gumowych. Przy naciągach siateczkowych możliwe jest ćwiczenia nawet w bloku, gdyż wibracje nie są przenoszone przez elementy konstrukcyjne budynku a niemal całkowicie pochłaniane są przez siateczki. 

Moduł Surge jest wyposażony w 40 klasycznych i nowoczesnych zestawów gotowych do gry. Łatwo dopasuj każdy istniejący zestaw lub stwórz własny, używając 385 wysokiej jakości próbek bębnów, talerzy i dźwięków perkusyjnych zawartych w module Surge. Wbudowane funkcje nauki, sześćdziesiąt ścieżek dźwiękowych i wbudowany metronom pozwalają na doskonalenie umiejętności. Dostępny jest nawet zaawansowany sekwencer i rejestrator wydajności, który rozszerza możliwości tworzenia muzyki. 

 

[img:2]

 

 

2. Behringer XD8USB

Kompletna i gotowa do gry - perkusja elektroniczna - obsługiwana przez moduł posiadający 123 brzmienia oraz 15 pre-konfigurowanych zestawów perkusyjnych - w tym 5 - modyfikowanych przez użytkownika. Model posiada także interface USB. Marka Behringer - jest utożsamiana z możliwie wysoką jakością produktu oraz renomowaną opinią i dobrym serwisem. Modele perkusji elektronicznych od Behringer to produkty dedykowane dla klientów, które poszukują urządzenia dobrej jakości w możliwie niewygórowanej cenie. 

 

[img:3]

Specyfikacja techniczna:

 
 • 123 brzmienia
 • 10 ustawień pre-konfigurowanych zestawów
 • 5 ustawień własnych zestawów
 • Interface USB - umożliwiający połączenie z programami E-Drum

 

 

3. Roland TD1K

Podstawowy model w bogatej ofercie najbardziej cenionego producenta perkusji elektronicznych jakim jest bez wątpienia marka RolandRoland TD-1K to model najprzystępniejszy dla naszego portfela i znakomity pomysł na pierwszy zestaw perkusyjny dla chcących zweryfikować swoją pasję, lub rodziców poszukujących zestawu ćwiczeniowego dla swoich latorośli.

Niewielkie rozmiary pozwolą umieścić zestaw nawet w niewielkich mieszkaniach, bez konieczności pozbywania się łóżka czy szafy. Przemyślana konstrukcja padów, oraz kontrolerów stopy i hihatu pozwoli ćwiczyć bez nadmiernego hałasu. Możemy więc rozwijać swoją pasję bez narażanie się na nienawistne spojrzenia sąsiadów z bloku. Wbudowany metronom, oraz funkcje treningowe, wraz z podkładami do których można ćwiczyć równą grę sprawiają że TD-1K jest również świetnym narzędziem dla nauczycieli szeroko pojętego bębniarstwa. 

 

[img:4]

 

4. Black Hawk HXDIII 

Zestaw HXD III oferuje najlepsze technologie w przystępnej cenie. Jest idealny dla początkujących jak i zaawansowanych perkusistów.  Pozwala na swobodną grę pełną dynamiki i reakcji maksymalnie zbliżoną do zestawu akustycznego. Moduł HXD III symuluje 30 zestawów perkusyjnych w różnych stylach muzycznych a każdy z nich można w swobodny sposób edytować oraz budować własne zestawy w oparciu o ponad 380 próbek brzmień.

Pady tomów wykonane są w technologii cichych naciągów siatkowych. Będziesz mógł ćwiczyć swobodnie w domu wraz z muzyką Twoich ulubionych artystów podłączając swój telefon do modułu HXD III a złącze USB (PC)  pozwoli na korzystanie z brzmień zawartych w profesjonalnych programach perkusyjnych. Zestaw Black Hawk HXD III zawsze tam gdzie Ty ! Wakacje, praca, sala prób i dom to nie problem ponieważ rama i podzespoły zestawu Black Hawk HXD III można w szybkim tempie złożyć bez konieczności demontażu padów, a całość po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. 

 

[img:5]

 

5. Yamaha DTX432K

Nowość od firmy Yamaha. Zestaw elektroniczny DTX432, który powstał na bazie wieloletniego doświadczenia firmy w produkcji perkusji elektronicznych. Umożliwia konfigurację własnego zestawu, korzystając z najwyższej jakości próbek. Dowolne możliwości ustawienia padów werbla, tomów i talerzy dają duży komfort gry (także w przypadku dzieci). Natomiast tłumienie talerzy, czy rim-shoty zbliżają do możliwości zestawów akustycznych. Niewątpliwym atutem jest niska waga oraz nadzwyczaj błyskawiczny montaż i demontaż zestawu, co ułatwia transport i jego użyteczność w każdych warunkach. Instrument nadaje się do gry w bardzo krótkim czasie. Możesz grać gdzie zechcesz.

 

[img:6]

 

6. CARLSBRO CSD-ROCK50

Carlsbro ROCK 50 Junior to 3-częściowy elektroniczny zestaw perkusji dla dzieci. Rock 50 daje dostęp do 108 głosów (perkusja, sfx) i 10 wstępnie ustawionych zestawów perkusyjnych z możliwością ich edycji i zapisywania oraz 10 utworów demo w takich stylach jak Pop, Rock, Funk, Dance i inne.

 

[img:7]

Funkcje:

 
 • Idealny zestaw treningowy do nauki gry na perkusji
 • Łatwy do ustawienia i do złożenia
 • Kompaktowy i gotowy do gry (słuchawki, stołek i pałki w komplecie )
 • Podłącz dowolny odtwarzacz i graj z ulubionymi wykonawcami
 • Wbudowany metronom pomoże w nauce równego grania
 • Port Midi pozwoli na rozszerzenie brzmień i możliwości nagrań

 

Sprecyfikacja techniczna:

 
 • 10 gotowych zestawów perkusyjnych: KIT01-10
 • 108 głosów (DRUMS, PERCUSSION, SFX)
 • Maksymalna polifonia: 32
 • Sekwencer audio: DEMO SONG 10
 • Nagrywanie w czasie rzeczywistym (bez zapisu)
 • Tempo: 30bpm-280bpm
 • Wyświetlacz: trzy diody LED
 • Połączenia: złącze AUX IN (1/8"), złącze wyjściowe audio (1/4 "L / mono), MIDI OUT
 • Zasilanie: DC 12V wewnętrzne + zewnętrzne
 • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 135 x 132.5 x 99.5 cm
 • Waga: 0.35 kg 

 

7. YAMAHA DTX6KX

Yamaha jak zawsze popisała się bezkompromisowością w odniesieniu do nowej odsłony serii DTX. Dźwięki DTX PRO zostały precyzyjnie dostrojone, aby w naturalny sposób odzwierciedlały grę perkusisty i umożliwiały maksymalną ekspresję. Odtworzenie sposobu, w jaki zachowuje się bęben po uderzeniu, jest kluczowym czynnikiem wpływającym na grywalność bębnów elektronicznych.Moduł DTX-PRO wykorzystuje technologie, które Yamaha nabyła przez dziesięciolecia podczas tworzenia wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych.

Najlepsze funkcje praktyczne zawarte w poprzednich modelach DTX można również znaleźć w DTX-PRO. Oprócz programowalnego metronomu, moduł oferuje wszechstronną funkcję rejestratora, 10 funkcji treningowych, które są idealne dla graczy na każdym poziomie, a także 37 piosenek treningowych, które pozwalają na naukę różnych gatunków. Zarówno początkujący, jak i profesjonaliści uznają funkcje treningowe DTX6 za przydatną pomoc w codziennej praktyce.

 

[img:8]

 

8. MEDELI DD401

Dzięki nowej, eleganckiej, składanej konstrukcji, DD401 to idealny zestaw perkusyjny, z którego można korzystać w domu, na lekcjach perkusji czy na koncertach. Ergonomiczna, składana konstrukcja zajmuje mało miejsca i umożliwia łatwe przechowywanie zestawu perkusyjnego w domu, a jego złożenie i zapakowanie zajmuje tylko 30 sekund.

Tryb trenera jest profesjonalnie zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby uczniów na różnych poziomach, z pięcioma różnymi sposobami, aby pomóc uczniom złapać odpowiedni rytm. Gdy uczniowie poczują się komfortowo z rytmem perkusji, mogą grać razem ze swoimi ulubionymi utworami po prostu podłączając do przenośnego urządzenia muzycznego do gniazda Aux In. Zestaw daje również możliwość gry ze słuchawkami lub korzystania z głośnika przez wyjście liniowe. Chociaż DD401 ma niewielkie rozmiary, jego jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie. Dzięki 200 ekspresyjnym głosom pozwala na odtwarzanie dowolnego gatunku muzyki, od hip hopu po jazz.

 

[img:9]

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz