23 lutego 2018 09:00
Info Silesia Music Center Sp. z o.o. ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty NAMM ul. Anaheim Convention Center, 800 West Katella Avenue CA 928 Anaheim

NAMM'18: Perkusyjne nowości od Pearl

Pearl wyłonił w tym roku sporo nowości, które prezentujemy po wizycie na NAMM SHOW 2018. Wśród nich znajdziemy zarówno rozwinięcie znanych od lat rozwiązań i poszerzenie serii instrumentów o nowe warianty wykończenia, ale poznajemy też zupełnie nowe produkty, włącznie z instrumentami sygnowanymi przez jednostki wybitnie znane w świecie internetu.

 [img:2]

Werble

Najwięcej nowości doświadczyliśmy w arsenale werblowym firmy Pearl. Najbardziej „gorącą” premierą był werbel Pearl Ignater, o którym już wspominaliśmy w dziale sprzętowym. Sygnowany nazwiskiem Casey’a Coopera, znanego jako perkusyjna gwiazda YouTube o pseudonimie COOP3RDRUMM3R. Człowiek, który zgromadził do tej pory przeszło półtora miliona subskrybentów z pewnością ma do zaoferowania swoim sympatykom konkretne rozwiązanie jakościowe, a Ignater ma za zadanie „rozpalić ogień ekscytacji, związany z grą na bębnach” (jak dodaje sam Casey).

[img:1]

Przypomnijmy kilka danych technicznych. Instrument o rozmiarach 14 x 5" zbudowano z klonu (wewnątrz) i topoli (na zewnątrz). Grubość korpusu to 6.8 mm. Werbel wyposażono w obręcze 1.6 mm, a efektowną grafikę ogniową wspomagają dodatkowo rzucające się w oczy czerwone podkładki gumowe pod lugami.

Serie limitowane

Pearl zaprezentował też dwa efektowne werble stalowe z serii limited w dwóch różnych wariantach wykończenia: LMSS1455 o rozmiarach 14" x 5.5" w chromowanym platerowanym wykończeniu oraz nieco płytszy, LMUS1450 (14" x 5”) w platerowanym wykończeniu black nickel.

[img:3]

[img:4]

Modern Utility Metal

Rozszerzona została seria, która miała swój debiut rok temu, rozwinięta o dwa nowe modele werbli. Instrumenty stalowe, wykonano z bezszwowych korpusów o grubości 1 mm i wykończono satyną, efektownie uwypuklającą teksturę stali. Werble dostępne w rozmiarach 14x5,5’’ oraz 14x6,5’’, wyposażone w obręcze 1,6 mm.

Werble ćwiczeniowe serii Concert Steel

To grupa instrumentów dedykowana szkolnym orkiestrom oraz uczniom (tychże orkiestr?) do ćwiczenia. Do tej pory Pearl oferował tego typu werble zbudowane z klonu, tym razem
ofertę poszerzono o werble stalowe, wykończone chromem. Werble Concert Series Steel oferowane są w dwóch wymiarach: 14x5,5’’ oraz 14x6,5’’.

[img:5]

[img:6]

 

Philharmonic Pancake oraz Symphonic Series Aluminum

Muzyków bardziej „poważnych” także dopadły nowości. Jedną z nich było pojawienie się nowego werbla orkiestrowego Philharmonic Pancake, który stworzono we współpracy z Tomem Freer z Cleveland Orchestra. Philharmonic Pancake to najmniejszy werbel z całej
serii, zbudowany z klonu o grubości 7,2 mm (8 warstw), w rozmiarze 13x2,5’’. Seria instrumentów Symphonic, którą tworzyły dotychczas werble klonowe, została rozszerzona o Symphonic Series Aluminum, na którą złożyły się nowe modele aluminiowe w rozmiarach 14x5,5’’ i 14x6,5’’.

Instrument elektroniczny MalletSTATION EM1

EM 1 to 3-oktawowy kontroler oddający charakter instrumentu sztabkowego, przeznaczony dla wszystkich - począwszy od początkujących, po muzyków zaawansowanych, szukających wyjątkowych rozwiązań w pracy na scenie. Urządzenie posiada regulację wysokości tonów, co pozwala ustawić dowolną skalę diatoniczną (np. niskie D, jak w ksylofonie). Kontroler współpracuje z komputerami Mac, PC, a także urządzeniami typu
iPad, iPhone i smartfonem pracującym na systemie Android.

[img:7]

Połączenie urządzenia jest możliwe dzięki magistrali USB Bus Power.Instrument został zaprojektowany we współpracy z Keith McMillen Instruments, a firma KMI wyposażyła urządzenie w zaawansowaną technologię Smart Fabric Sensor, dzięki której silikonowa matryca uzyskuje niezwykle czułe, naturalne reakcje manualne, takie jakich doświadczamy na prawdziwym instrumencie sztabkowym (ksylofon, marimba), tj. tłumienie młotka. Mamy też kontrolę aftertouch. Wygodny panel kontrolny instrumentu posiada 3 programowalne suwaki, 4  programowalne przyciski oraz przyciski do zmiany tonacji.

[img:8]

Urządzenie zaopatrzono też w trzy przypisywane wejścia pedałowe, pozwalające na
kontrolę w zakresie: sustain, expression oraz wybranego parametru midi. MalletSTATION jest według zapewnień producenta najbardziej przystępnym cenowo kontrolerem perkusyjnym na rynku. Cena urządzenia wynosi zaledwie 999 dolarów. Ultra lekki, niewielkich rozmiarów i dogodny w montażu, a przy tym wygodny w transporcie i poręczny w wielu momentach pracy artysty.

Zestawy perkusyjne

Pora by wreszcie powiedzieć parę słów na temat zestawów perkusyjnych, których okazałość mocno kusiła oko i pobudzała wyobraźnię na stoisku firmy Pearl. Zacznijmy od najniższej serii, RoadShow, oferowanej w 5-ciu efektownych wariantach wykończenia, w tym w znanej z modelu Export pięknej wersji Aqua Blue Glitter.

Model Export, wciąż najlepiej sprzedający się zestaw Pearl, dumnie prezentował się na stoisku w pięknym chromowo-lustrzanym wykończeniu (Mirror Chrom). Klonowy Pearl Decade to kolejna seria okraszona nową wersją wykończenia - Faded Glory. Inspiracją wizualną twórców była kolorystyka ulubionej pary jeansów, którą niejeden perkusista skrywa w zanadrzu. Trzeba przyznać, że rozmaitość odcieni pozwala rzeczywiście z dużym prawdopodobieństwem dobrać odcień swoich własnych jeansów…

[img:9]

[img:10]

Akrylowa seria Crystal Beat tym razem została zaprezentowana w „oszronionym” wykończeniu, dodajmy że pozostając cały czas w tej samej cenie (Frosted Finish). Mocno wyeksponowano linię Session Series, znaną na rynku od ponad 20  lat. Legendarny zestaw zbudowany z mieszanki brzozy i afrykańskiego mahoniu - miły atak i ciepłe brzmienie, z szerokim spektrum to znak rozpoznawczy tej serii. Oferowane obecnie z osobno stojącym floor tomem, dostępne w trzech wersjach rozmiarowych i sześciu pięknych wersjach wykończenia.

Flagowe serie Pearla to Master, Reference i Masterwork. Najbardziej prestiżowa seria Masterwork kusiła oko modelem Modern Dry, który nie tak dawno prezentował sam Will Kennedy.

Prezentacja modelu Modern Dry z udziałem Willa:Spotkaliśmy też niebywale okazały wizualnie (i ilościowo) model Reference Pure, którego na co dzień używa sam Brian Frasier Moore. Brzmienie tej serii zestaw mogliśmy podziwiać podczas występu Justina Timberlake oddającego hołd Prince’owi podczas koncertu SuperBowl na początku lutego tego roku.

 [img:11]

[img:12]

Akustyczne Zestawy perkusyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Silesia Music Center Sp. z o.o.

adres:
ul. Partyzantów 6 32-650 Kęty

Sklepy muzyczne > Pearl rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz