19 września 2017 12:00

DrumFest: Znamy pełny line up festiwalu w Opolu!

XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Drum Fest zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, organizatorzy spodziewają się sporej frekwencji, ponieważ line up jest naprawdę imponujący. Poniżej przedstawiamy wszystkich artystów, których będziecie mogli zobaczyć w Opolu już 7 października!  

Mirosław Sitkowski zaprasza: Melanie Charles International Quintet

Melanie Charles jest haitańską piosenkarką piszącą własne utwory, aranżerką, producentką, aktorką oraz nauczycielką i flecistką. We wcześniejszych latach Melanie odkryła swój talent do pisania oraz zamiłowanie do teatrów muzycznych. Podróżowała do Niemiec oraz Rosji wraz z Brooklyn Youth Chorus jako solistka. Wygrywali oni wiele konkursów międzynarodowych podczas tej trasy. Świeżo po liceum, Melanie objechała Włochy z „Smooth Groove Band” jako piosenkarka oraz flecistka. Występuje na scenie międzynarodowej oraz współpracowała z wieloma artystami, takimi jak Gregory Porter, Jose James, Laura Izibor oraz wielu innych Soulowymi oraz Jazzowymi artystami. Artystka jest również bardzo dumna ze swoich Haitańskich korzeni. W 2009 występowała w Haitian Women in Jazz Festival obok „Królowej Haitańskiej Pieśni” Emeline Michele oraz Pauline Jean.

Na scenie Festiwalu w projekcie: MIROSŁAW SITKOWSKI Zaprasza: Melanie Charles International Quintet, wystąpią: Melanie Charles - śpiew oraz flet, Janusz Skowron - pianino, Kuba Więcek - saksofon, Dishan Harper - gitara basowa oraz Mirosław Sitkowski - perkusja.

 

Skład:

 
 • Melanie Charles - śpiew oraz flet
 • Janusz Skowron - pianino
 • Kuba Więcek - saksofon
 • Dishan Harper - gitara basowa
 • Mirosław Sitkowski - perkusja

 

[img:1]

Melanie Charles

 

Jose Torres & Havana Dreams

Jose Torres to najsłynniejszy Kubańczyk w Polsce. Jest wirtuozem instrumentów perkusyjnych, mieszkającym w Polsce od ponad ćwierć wieku oraz założycielem pierwszej w naszym kraju orkiestry salsowej „Jose Torres & Salsa Tropical”. Występując od wielu lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady, między innymi: Marylą Rodowicz, Kayah, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Mietkiem Szcześniakiem czy Blue Cafe i wieloma innymi. Jose brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej m.in. „Krew i wino” z Jackiem Nicholsonem, „Bandyta”, „Prawo ojca”. Od ponad 25 lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii „instrumenty perkusyjne”, która corocznie organizowana jest przez renomowane czasopismo muzyczne „Jazz Forum”.

Havana Dreams to pierwszy na polskiej scenie muzycznej zespół, specjalizujący się zarówno w tradycjonalnej muzyce kubańskiej, jak również w nowym stylu młodego pokolenia - Timbie. Każdy koncert zespołu to podróż w krainę latynoskich rytmów, pełnych słońca, kolorów i dźwięków Kuby i Ameryki Łacińskiej. W szeregach zespołu występuje wiele wspaniałych muzyków pochodzących z Kuby i Polski, a dyrektorem artystycznym jest Jose Torres. Podobne składy i brzmienia można posłuchać na ulicach Hawany, które oczarowują wszystkich odwiedzających wyspę. Muzyka ta ma w sobie wiele emocji - radość i energię połączone z nostalgią.

 

[img:2]

Jose Torres & Havana Dreams

 

Genesis Invisible Touch Tour performed by The Carpet Crawlers

The Carpet Crawlers to więcej niż Gensesis Tribute Band czy Brian Cummins. Artyści nie odtwarzają tylko twórczości Genesis, oni wcielają się w Petera Gabriela i Philla Collinsa. Brain muzyką Genesis zafascynował się będąc dzieckiem, kiedy to zachwycił się okładką płyty Foxtrot,  którą znalazł w kolekcji swojego ojca. Wychował się na  brzmieniach między innymi The Beatles, 10cc, ELO czy Supertramp. Jego, jak to określa wokalista, romans z Genesis zaczął się, kiedy otrzymał kopie VHS Mama Tour. Było to w latach 80 - tych.

The Carpet Crawlers zagra w składzie: Brian Cummins - śpiew oraz perkusja, Chris Watt - gitara basowa oraz śpiew, Daniel Saleh - gitara oraz śpiew, Raymond Pitt - keyboard, Gerard Hawksworth - perkusja.

 

Skład:

 
 • Brian Cummins - śpiew oraz perkusja
 • Chris Watt - gitara basowa oraz śpiew
 • Daniel Saleh - gitara oraz śpiew
 • Raymond Pitt - keyboard
 • Gerard Hawksworth - perkusja

 

[img:3]

The Carpet Crawlers

 

Gilbrook, Rimmer & Pearce - Power Trio

W skład Power Trio wchodzą wybitni muzycy jednych z najbardziej znanych zespołów charakteryzujących się mocnym brzmieniem - Russel Gilbrook i Davey Rimmer z brytyjskiej legendarnej grupy Uriah Heep, oraz Matt Pearce z brytyjskiego, rytmicznego zespołu hard rockowego Voodoo Six. Panowie w projekcie drum & bass zaprezentują fenomen sekcji rytmicznej zespołu Uriah Heep, która jest progresywno - hardcorową grupą utworzoną w 1969 roku. Russell Gilbrook w zespole gra na perkusji od 2007 roku, natomiast Davey Rimmer jest basistą grającym w zespole od 2013 roku.

Gilbrook swoją pierwszą lekcję gry na perkusji odbył w wieku 4 lat. Współpracował z takimi artystami jak Alan Price czy Chrisem Barberem. Niejednokrotnie muzyk prowadził specjalistyczne warsztaty w całej Europie. Davey Rimmer zaczął grać na basie w wieku 11 lat. Jest samoukiem uczącym się na nagraniach zespołów takich jak Queen, Uriah Heep, Led Zeppelin czy Deep Purple.

 

Skład:

 
 • Russel Gilbrook - perkusja
 • Davey Rimmer - bas
 • Matt Pearce - gitara

 

[img:4]

Power Trio

 

Dariusz „Daray” Brzozowski

Dariusz "Daray" Brzozowski jest polskim perkusistą rockowym i heavymetalowym. Jego pierwszym instrumentem była gitara. Natomiast grę na perkusji rozpoczął w wieku 14 lat. Współzałożyciel blackmetalowej grupy Vesania i deathmetalowej Masachist. W latach 2004 - 2008 członek olsztyńskiej grupy Vader. Wraz z tą grupą był dwukrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku metal za wydawnictwa The Beast (2004) i Impressions in Blood (2006). Od 2008 roku członek norweskiej formacji Dimmu Borgir, a od 2009 roku polskiej grupy Hunter. Prowadził niejednokrotnie warsztaty perkusyjne.

Brzozowski współpracował ponadto z grupami i wykonawcami jak: Neolithic, Black River, Armagedon, Arysta, Azarath, Pyorrhoea, Sunwheel, Insidious Disease, Nerve, Faust, Crystal Abyss i Crionics. W 2009 roku czasopismo branżowe Topdrummer uhonorowało go tytułem najlepszego perkusisty w kategorii rock metal.

 

Skład:

 
 • Dariusz „Daray” Brzozowski - perkusja

 

[img:5]

Dariusz „Daray” Brzozowski

 

Russ Miller

Russ Miller to amerykański perkusista. Znany powszechnie jako jeden z najlepszych perkusistów sesyjnych dzisiejszych czasów. Nagrywał perkusję na płytach, które wielokrotnie wygrywały prestiżową nagrodę Grammy z łączną sumą sprzedaży ponad 26 milionów kopii. Jego różnorodne umiejętności w różnych gatunkach muzycznych pozwoliły Russowi grać i nagrywać z ponad 50 artystami z całego świata, kilku z nich to Ray Charles, The Fifth Dimension, Natalie Cole, Tina Turner & Bobby Caldwell, Nelly Furtado, The Psychedelic Furs, Hilary Duff, Steve Perry, Andrea Bocelli, Daniel Bedingfield czy Meredith Brooks.

Wielokrotnie został wybrany jako jeden z pięciu najlepszych studyjnych perkusistów na świecie i trzecim najlepszym perkusistą sesyjnym przez Modern Drummer Magazine. Usłyszeć go można na ponad 400 albumach, nagrywał wielokrotnie do produkcji telewizyjnych czy filmów "Chicken Little", "Fracture", "Storks", "Resident Evil Apocalypse", "Percy Jackson", "Boondock Saints".

 

Skład:

 
 • Russ Miller - perkusja

 

[img:6]

Russ Miller

 

George Kollias

George Kollias to grecki muzyk, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista. Muzyk znany jest przede wszystkim jako perkusista. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął jak miał 12 lat. Pobierał wtedy lekcje u jazzowego perkusisty Janisa Stawropulosa. Występował w takich grupach muzycznych jak: Nile, Nightfall oraz Sickening Horror. Poza działalnością artystyczną jest wykładowcą w Modern Music School w Atenach. Prowadzi indywidualne warsztaty na całym świecie oraz na niektórych festiwalach perkusyjnych. Na swoim koncie ma wiele płyt nagranych z różnymi zespołami oraz solowych. Prócz perkusji i instrumentów perkusyjnych George gra na gitarze, gitarze basowej oraz instrumentach klawiszowych. Muzyka Kolliasa osadzona jest w gatunkach, takich jak: brutal death metal, death metal czy technical death metal. Kollias występował w krajach na całym świecie. Brał udział w trasach koncertowych w Europie, Australii i Japonii. Brał również udział w obozach perkusyjnych, takich jak Sick Drummer Camp, był również organizatorem obozów perkusyjnych w wielu miastach Europy, Australii i Stanów Zjednoczonych.

 

Skład:

 
 • George Kollias - perkusja

 

[img:18]

George Kollias

 

Michael Schack & Mariusz Mocarski

Michael Schack jest belgijskim perkusistą grającym na rozbudowanym zestawie elektronicznym. Dzięki talentowi oraz znajomości 4 języków muzyk do dziś prowadzi warsztaty niemalże na całym świecie. Michael z wykształcenia jest ekonomistą. Na bębnach zaczął grać w wieku 11 lat. Dorastał w domu, w którym królowała muzyka takich artystów jak George Benson, Herbie Hancock, Gene Krupa czy też Buddy Rich. Schack nigdy nie marzył o zostaniu profesjonalnym muzykiem. Kiedy miał 16 lat chciał zostać pilotem samolotów. Kiedy zaczął studiować jednocześnie jeździł w trasy koncertowe z różnymi zespołami. Na ostatnim roku ekonomii nagrał swój pierwszy album. Po trzech miesiącach stażu w banku, wraz z zespołem dostał ofertę, by zagrać jako support z Vaya Con Dios. Od tego momentu stał się profesjonalnym muzykiem. Występował z wieloma artystami belgijskiej sceny muzycznej i nie tylko, między innymi z: Groove Mania, Kate Ryan, Ozark Henry.

Mariusz Mocarski to polski perkusista sesyjny oraz koncertowy, aktywny edukator, ambasador perkusji elektronicznych i hybrydowych Roland V-Drums, w dorobku ponad 40 płyt. Współpraca z takimi artystami jak; Krzysztof Kiljański, Marysia Sadowska, Patrycja Markowska, Halina Młynkova, Justyna Steczkowska, Robert Janowski, Agnieszka Chylińska, Zbigniew Wodecki, Chemia, Zakopower i wielu innymi.

 

Skład:

 
 • Michael Schack - perkusja
 • Mariusz Mocarski - perkusja

 

[img:17]

Mariusz Mocarski & Michael Schack

 

Stanisław Soyka & Buba Badje Kuyateh

Wraz ze Stanisławem Soyką oraz Buba Badje Kuyateh przeniesiemy się do świata, w którym jedynym używanym językiem jest muzyka. Panowie poznali się w senegalskiej klubokawiarni „Cafe Baobab” na Saskiej Kępie. Soyka był jednym z uczestników muzycznych spotkań, na których grał na skrzypcach. Pewnego razu zawitał tam nowo przybyły z Gambii korysta, griot Buba Badje Kuyateh. Spotkanie muzyków zaowocowało współpracą. Muzyka ta jest spotkaniem dalekich światów, to połączenie kory i skrzypiec. Kora to zachodnioafrykański instrument dworski, strunowy szarpany z 24. strunami. Panowie spotkali się w studio, gdzie siedząc pod mikrofonami uzbrojeni we własne umiejętności, wrażliwość muzyczną, oceany dobrej woli oraz talenty improwizatorskie nagrali Action Direct. Nagrania to 7 opowieści i jedna statoafrykańska pieśń ludowa.

Buba Badjie Kuyateh pochodzi z Gambii z rodziny griotów, którzy w zachodniej Afryce stanowią cech mistrzów muzyki i strażników ustnej historii. Mama Buby jest znaną śpiewaczką - griotem, natomiast jego ojciec i wuj byli nauczycielami gry na korze. To od nich Buba nauczył się gry na tym fascynującym, strunowym instrumencie, który uchodzi za instrument dworski. W rodzinnym kraju muzyk uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych muzyków nowej generacji. Mocno ugruntowany w tradycji pozostaje też pod wpływem nowych zachodnich inspiracji, należy do pokolenia tak zwanego „funky style”. W 2012 roku wyruszył do Europy, zamieszkał w Warszawie, gdzie założył swój zespół „Bantambo” (fuzja kory, funku i jazzu). Koncertował też z znanymi polskimi artystami takimi jak: Maria Pomianowska, Marcin Masecki, Włodzimierz Kiniorski oraz Stanisław Soyka. Słuchając jego gry można się poczuć tak jak wtedy, kiedy ktoś opowiadał nam bajki.

Stanisław Soyka urodził się w Żorach na Górnym Śląsku. Śpiewak, instrumentalista, kompozytor. Od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko.

 

Skład:

 
 • Stanisław Soyka - skrzypce oraz śpiew
 • Buba Badjie Kuyateh - kora

 

[img:7]

Stanisław Soyka & Buba Badje Kuyateh

 

Andrea „Vadrum" Vadrucci w projekcie „Faceci w Okularach”

Andrea „Vadrum” Vadrucci jest zwycięzcą konkursu Drummer of Tomorrow oraz absolwentem Musicians Institute w Los Angeles. Ma na swoim koncie występy z Billy Cobhamem i Steve Gaddem. W 2011 wydał solowy album Classical Drumming, zarejestrowany w Teatro Paisiello w Lecce przy udziale 36-osobowej orkiestry symfonicznej. Eksperymentalne połączenie perkusji z muzyką symfoniczną przyniosło mu pierwsze miejsce na Amazon Mp3 w USA, Japonii, we Włoszech, w Hiszpanii i Francji.  Figuruje na liście 500 najsłynniejszych wirtuozów perkusji wszech czasów opublikowanej przez portal Drummerworld.com. Aktualnie uczestniczy w tour słynnego Cirque du Soleil z własnym show KOOZA. Jego kanał na YouTube dawno już przekroczył 80 milionów odwiedzin. Muzyk wystąpi w koncercie popularyzującym muzykę zapomnianego Franza Waxmana i wybranych twórców muzyki filmowej, których - prócz wykonywanej profesji - łączy jedno: okulary.

 

Skład:

 
 • Andrea „Vadrum” Vadrucci - perkusja
 • Orkiestra

 

[img:10]

Andrea „Vadrum" Vadrucci

 

Trilok Gurtu

Trilok Gurtu to urodzony w Bombaju perkusista i kompozytor. Jest jednym z najbardziej wpływowych współczesnych muzyków jazzowych. Trilok jest światowej klasy wirtuozem instrumentów perkusyjnych. W ciągu swojej 30letniej działalności Trilok współpracował z wieloma artystami najwyższej klasy, takimi jak John McLaughlin, Bill Laswell, Jonas Hellborg, Jan Garbarek, Joe Zawinul, Robert Miles oraz Charly Antolini. Światową sławę przyniosło mu połączenie muzyki indyjskiej z jazzem. Trilok Gurtu urodził się w bardzo muzykalnej rodzinie w Bombaju. Miłość do muzyki wyniósł od swojej matki, Shobha Gurtu, słynnej indyjskiej piosenkarki. Gurtu rozpoczął przygodę z instrumentami perkusyjnymi od nauki gry na tabli. Natomiast w latach 70. zmienił instrument na klasyczną perkusję, wtedy też zainteresował się jazzem. World music stało się ulubionym gatunkiem muzycznym dla artysty. Występował i nagrywał również z gwiazdami znanymi publiczności Ethno Jazz Festivalu, takimi jak: Salif Keita, Oumou Sangare, Angelique Kidjo, Omara Portuondo, a także legendą śpiewu gardłowego Huun Huur Tu. Trilok Gurtu był uznawany najlepszym żyjącym perkusistą, m.in. w plebiscycie Drum Magazine w 1999 roku.

 

Skład:

 
 • Trilok Gurtu - perkusja

 

[img:8]

Trilok Gurtu

 

Frank Gambale

Frank Gambale jest australijskim wirtuozem gitary oraz zdobywcą nagrody Grammy. Jest cenionym twórcą piosenek, napisał ponad 250 piosenek, które wyszły na ponad 20 albumach. Jego muzyka to szeroki wachlarz gatunków  muzycznych od rocka, przez jazz, funk czy R&B oraz widoczne wpływy muzyki latynoskiej oraz brazylijskiej. Koncertował i nagrywał z wybitnymi muzykami światowej sceny - “Vital Information”, wieloma zespołami - Chick Corea, z projektem Gambale, Hamm, Smith czy z wybitnym perkusistą Billy’m Cobhamem. Gambale jest niekwestionowanym geniuszem. Utalentowany kompozytor, genialny innowator oraz autor licznych książek instruktażowych i nagrań DVD. Na scenie Drum Festu wystąpi w składzie: Frank Gambale - gitara oraz wokal, Boca - wokal, Alex Evans - gitara basowa oraz wokal, Mike Shapiro - perkusja, Marco Luciani - keyboard oraz wokal, Nick Kellie - gitara oraz wokal.

 

Skład:

 
 • Frank Gambale - gitara oraz wokal
 • Boca - wokal
 • Alex Evans - gitara basowa oraz wokal
 • Mike Shapiro - perkusja
 • Marco Luciani - keyboard oraz wokal
 • Nick Kellie - gitara oraz wokal

 

[img:9]

Frank Gambale

 

Mark Ford

Profesor Mark Ford pochodzi z USA. Jest wykładowcą perkusji oraz koordynatorem największego programu perkusyjnego na Uniwersytecie w Denton w Północnym Teksasie (UNT). Profesor jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. Do dziś komponuje i jest aktywnym marimbafonistą występującym na całym świecie. Często prowadzi konferencje muzyczne w USA. Mark jest również Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowych Konkursów Marimbowego oraz Wibrafonowego odbywających się w Opolu w ramach Festiwalu DRUM FEST. W swoim dorobku ma wiele nagranych płyt marimbowych i perkusyjnych. Jego solowe płyty to między innymi Stealing a Moment, Motion Beyond oraz Polaris. Nagrał również dwie płyty DVD oraz CD z japońską wirtuoz marimby Keiko Abe i UNT Wind Symphony.

 

Skład:

 
 • Mark Ford - marimba

 

[img:13]

Mark Ford

 

Ney Rosauro

Doktor Ney Rosauro jest brazylijskim wirtuozem instrumentów perkusyjnych, uważanym za jednego z najbardziej dynamicznych i oryginalnych kompozytorów oraz perkusistów symfonicznych. Doktorat ukończył na Uniwersytecie w Miami pod okiem Freda Wickstorma. Wykładał perkusję na wielu uczelniach i wydziałach między innymi na Escola de Musica de Brasilia w Brazylii, Departamencie Perkusji na Uniwersytecie Federalnym w Santa Monica, Uniwersytecie w Miami na Florydzie  gdzie był dyrektorem katedry perkusji. Jako kompozytor napisał ponad 100 utworów oraz wydał wiele publikacji metodycznych. Jego kompozycje znane są na całym świecie. Są grane i nagrywane przez innych wybitnych artystów światowej sławy jak Evelyn Glennie czy London Symphony Orchestra. Utwór Concerto for Marimba and Orchestra grany był przez ponad 2500 orkiestr z całego świata, sam Ney Rosauro wystąpił solo lub z orkiestrą w ponad 45 różnych krajach. Dziesięć solowych płyt zostało docenionych przez perkusistów i miłośników muzyki generalnej.

 

Skład:

 
 • Ney Rosauro - wibrafon

 

[img:11]

Ney Rosauro

 

Ludwig Albert

Ludwig Albert to wirtuoz marimby, uznany na świecie profesor oraz pedagog. W 1996 założył organizację "Marimba Projects", która miała na celu rozprzestrzenienie zainteresowania marimbą poprzez organizowanie wszelkich projektów oraz spotkań pedagogicznych związanych z tym instrumentem. Jako pierwszy Belg uczył się, tworzył i grał koncerty z wirtuozką marimby z Japonii - Keiko Abe. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Marimby w Belgii oraz Konkursu Marimbowego. Wykładał na Uniwersytetach w niemal całej Europie oraz wielu krajach na innych kontynentach. W 1995 roku utworzył duet "Patrasche", który w pionierski oraz unikalny sposób łączy marimbę z wokalem. Duet do dziś jest inspiracją dla wielu muzyków. Ludwig jest pierwszym europejskim marimbafonistą, który został endorserem firmy Adams. W 2012 roku świętował 20 - lecie swojej kariery poprzez wydanie 4 nowych płyt.

 

Skład:

 
 • Ludwig Albert - marimba

 

Eric Sammut

Eric Sammut jest muzykiem urodzonym we Francji. Swoją edukację muzyczną zaczął od nauki gry na pianinie. Następnie uczęszczał na zajęcia perkusji z Michelem Ventula w Narodowym Regionalnym Konwersatorium [National Regional Conservatory (NRC)] w rodzinnym mieście Tuluzie. Jego różnorodne doświadczenia muzyczne pozwoliły mu docenić muzykę wszystkich gatunków, od Bacha i Mozarta po jazz i rock. Po studiach w  Conservatoire supérieur de musique de Lyon został Pierwszym Perkusistą w  l’Opera de Lyon. Właśnie w tym okresie wyłoniła się jego pasja do marimby. Znalazł wtedy nowe muzyczne i techniczne podejście do tego instrumentu. W 1995 wygrał Międzynarodowy Konkurs Marimbowy (Leigh Howard Stevens  International Marimba Competition) i odbył tourne po USA. Koncertował na całym świecie, dzięki czemu zdobył uznanie jako międzynarodowy artysta. Obecnie pełni funkcję Kierownika Sekcji Perkusji Orkiestry w Paryżu i wykłada w Konserwatorium w Paryżu. Specjalizując się w sztuce improwizacji, jego zakres muzycznych interakcji obejmuje od Bacha do Cole'a Portera, od Prokofiewa po Editha Piaf. Sammut stał się także jednym z najważniejszych kompozytorów muzyki na marimbie i aktywnie promuje instrument w całej Francji i całej Europie.

 

Skład:

 
 • Eric Sammut - marimba

 

[img:12]

Eric Sammut

 

Stu Hamm Band - Greatest Hits Tour 2017

Stuart „Stu” Hamm jest amerykańskim gitarzystą basowym, kompozytorem oraz producentem muzycznym. Znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak: Joe Satriani oraz Steve Vai i Frank Gambale. Urodził się w muzycznej rodzinie. Jego ojciec był teoretykiem muzyki, a matka śpiewaczką operową. Zatem nie trudno się dziwić, że muzyka towarzyszyła mu przez całe dzieciństwo. Stu Hamm posiada swój własny styl od początków grania. Swoją karierę zaczynał w dzieciństwie w rodzinnym mieście grając na pianinie i flecie. Natomiast prawdziwy początek jego muzycznej drogi rozpoczął się kiedy Stu kupił gitarę basową. Kształcił się w liceum muzycznym, a po jego ukończeniu kontynuował naukę na studiach muzycznych. Zaczął przekładać utwory grane na pianinie na gitarę basową, dzięki czemu można posłuchać „Sonaty księżycowej” granej na basie. Nagrał bardzo wiele płyt, które osadzone są w takich gatunkach jak fusion, hard rock, rock progresywny, metal progresywny, jazz czy też jazz rock. Wraz z artystą wystąpią - muzyk współpracujący z Steven Wilson, Marillion - Craig Blundell, który zagra na perkusji oraz Jack Gardiner grający na gitarze.

 

Skład:

 
 • Stuart „Stu” Hamm - gitara basowa
 • Craig Blundell - perkusja
 • Jack Gardiner - gitara

 

Terry Bozzio

Terry Bozzio jest amerykańskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą oraz wirtuozem instrumentów perkusyjnym. To znany i ceniony perkusista koncertujący na największym zestawie perkusyjnym na świecie, który wykorzystuje zarówno rytmicznie, jak i melodycznie. Znany z występów w grupie muzycznej Franka Zappy oraz UK. Sławę przyniósł mu utwór wykonywany wraz z Zappą pt. "The Black Page" określany jako "koszmar muzyka". Pod wpływem Franka Zappy podejmował się także roli wokalisty o charakterystycznym, bardzo agresywnym, zarazem niezwykle plastycznym głosie. Jest zdobywcą wielu nagród i tytułów. Pośród muzyków, w których projekty był zaangażowany przez ostatnie dziesięć  lat znajdziemy basistę Billy Sheehana, perkusistę King Crimson - Pata Mastelotto, Johna McLaughina, zespół Tool, Korn, UK i innymi. Prócz perkusji i instrumentów perkusyjnych Terry gra na instrumentach klawiszowych oraz  gitarze. Jego twórczość zawiera się w różnych gatunkach muzycznych, takich jak jazz, fusion, heavy metal, metal progresywny, rock progresywny, new wave czy punk.

 

Skład:

 
 • Terry Bozzio - perkusja

 

[img:14]

Terry Bozzio

 

The Klenczon Experience

Autorem projektu muzycznego The Klenczon Experience jest Wojciech Hoffmann. Stworzył go w hołdzie ikonie polskiego bigbitu i rocka Krzysztofowi Klenczonowi. Wojciech Hoffmann jest jednym z najlepszych polskich gitarzystów, grający w zespołach Turbo i Czerwone Gitary. Do współpracy przy projekcie zaprosił Mariusza Bobkowskiego z zespołu Turbo oraz Arka Malinowskiego, z którym przez kilka lat razem występowali w macierzystym zespole Klenczona - Czerwonych Gitarach. Muzyka projektu to powrót do wspaniałych brzmień lat sześćdziesiątych. Biorąc pod uwagę miłość Krzysztofa Klenczona do Jimiego Hendrixa występ wypełnią również rockowe aranżacje. Większość programu wykonana będzie na autentycznej gitarze z 1961 roku, na której Klenczon grał w Czerwonych Gitarach, której brzmienie jest do dziś bardzo charakterystyczne.

Na prawie dwugodzinny koncert składać się będą piosenki Krzysztofa Klenczona z okresu Czerwonych Gitar i późniejsze Trzech Koron. W repertuarze każdy słuchać odnajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie takich hitów jak: 10 w skali Beauforta, Nie przejdziemy do historii, Kwiaty we włosach, Biały Krzyż, Natalie, Nikt na świecie nie wie, jak i wiele innych piosenek. The Klenczon Experience to ogromna dawka beatowej energii w aranżacjach lat sześćdziesiątych, która gwarantuje duże przeżycia artystyczno - wizualnie.

 

Skład:

 
 • Wojciech Hoffmann - gitary i śpiew
 • Arek Malinowski - gitara basowa i śpiew
 • Mariusz Bobkowski - perkusja i śpiew

 

[img:15]

The Klenczon Experience

 

Maciej Gołyźniak

Ceniony za niezwykły  styl i szeroki wachlarz umiejętności muzyk z systematycznie powiększającym się dorobkiem. Na stałe współpracuje z niesztampowymi ale zauważanymi i docenianymi artystami z poza mainstream'u, a także z pasją bierze udział w nowych, nietypowych projektach muzycznych. Koncertował w Kanadzie, USA, Japonii, Indiach oraz prawie całej Europie. Występował na wielu największych i najważniejszych festiwalach i wydarzeniach muzycznych w kraju. Ponadto, razem z M. Brodką supportował koncerty dwóch światowej sławy wokalistów: Ray'a Wilsona oraz Stinga. W 2014 roku nominowany do nagrody Eugeniusza I-szej edycji Polskich Nagród Perkusyjnych przyznawanych przez magazyn "Perkusista" i portal "Beat It" w kategoriach Perkusista Modern oraz Najlepsza Płyta Perkusyjna. Ponadto, razem z zespołem Sorry Boys Maciek otrzymał także brytyjską nagrodę „Największa Nadzieja 2009” w ramach PAM London Awards, a w 2014 roku podczas Sopot Top Trendy Festival Nagrodę Dziennikarzy. Grupa ta ma też w swym dorobku gościnne koncerty podczas tras koncertowych zespołu Hey oraz Moniki Brodki. Występował też na pokazie mody Macieja Zienia w Soho Factory.

 

[img:16]

Maciej Gołyźniak

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz