[img:65]
 
 
 

RAPORT: Meinl Drum Festival 2016

17 września 2016 roku odbyła się kolejna edycja jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń perkusyjnych na świecie - Meinl Drum Festival. Po Moskwie, Meksyku i Goteborgu, przyszedł czas na warszawski Teatr Roma. Naturalnie, na takiej imprezie nie mogło zabraknąć naszej redakcji.

 

 

Poniżej możecie zobaczyć obszerną fotorelację z całej imprezy, a już niebawem zaprezentujemy Wam wywiady z najważniejszymi artystami festiwalu!

 

[img:10]

 

Poprzednie edycje imprezy dobitnie pokazały, że Meinl Drum Festival to dużo więcej niż ekspozycje różnego rodzaju instrumentów perkusyjnych. Najważniejszym elementem programu od zawsze były pokazy znakomitych artystów, których umiejętności przyciągały na festiwal setki widzów. Nie inaczej było i tym razem. W dodatku, ku ogromnej radości widzów, oprócz muzyków rozpoznawalnych na całym świecie, znalazło się również kilku reprezentantów naszego kraju.

 

[img:37]

 

Już wstępne zapoznanie się z listą artystów pozwoliło stwierdzić, że w tym roku Meinl postawił przede wszystkim na różnorodność gatunkową, co z jednej strony - znakomicie urozmaiciło festiwal, z drugiej zaś - po raz kolejny utwierdziło w przekonaniu, że produkty firmy Melin sprawdzają się w każdym gatunku muzycznym. Każdy artysta otrzymał od organizatorów ok. 35 minut czasu scenicznego.

 

[img:15]

 

#1 Anup Sastry

Po oficjalnym otwarciu festiwalu przez przedstawicieli firmy Meinl, na scenie jako pierwszy pojawił się Anup Sastry - młody artysta pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Sobotni występ Anupa był jednym z jego pierwszych występów solowych dla szerszej publiczności. Perkusista zespołu Monuments rozpoczął festiwal mocnym, zdecydowanym i soczystym brzmieniem, prezentując dużą dozę ekspresji. W trakcie jego występu miało miejsce wydarzenie, które dla wytrawnego perkusisty nie było żadnym problemem. Pęknięty naciąg od centrali nie przeszkodził mu w kontynuacji swojego występu. Anup dokończył pokaz na centrali swojego kumpla - Matta Halperna.

 

[img:12]

 

#2 Robert Luty

Kolejnym artystą na scenie był Robert Luty. Człowiek-wirtuoz, należący do zdecydowanej czołówki polskiej sceny perkusyjnej. Jest to artysta charakteryzujący się niesamowitą wrażliwością i kulturą muzyczną. Niewątpliwe wzór do naśladowania. Swoim występem wraz ze świetnymi muzykami, 'udokumentował' swoją wszechstronność i profesjonalizm w każdym calu. Po raz kolejny udowodnił, że żadna stylistyka muzyczna nie jest mu obca. Roberta Lutego usłyszeć możemy w utworach zespołu Poluzjanci, jest także muzykiem sesyjnym, biorącym udział w wielu przedsięwzięciach muzycznych.

 

[img:39]

 

#3 Milos Meier

Kolejny występ był jednym z najbardziej charakterystycznych występów tego wieczoru. Na scenie pojawił się Czech - Miloš Meier, który bez wątpienia był najbardziej ekspresyjnych artystów wieczoru. Sympatię publiczności zaskarbił sobie przede wszystkim dzięki zabawie motywem perkusyjnym utworu „Bleed” szwedzkiego zespołu Meshuggah, podczas którego popijał wodę i rozmawiał z publicznością. O jakości jego występu najlepiej świadczy fakt, że widzowie pożegnali Miloša na stojąco. Warto pokusić się o obejrzenie w sieci występów Milosa z zespołem Dymytry. 

 

[img:6]

 

#4 Jost Nickel

Chwilę później, na scenie pojawił się Jost Nickel - znakomity i doświadczony perkusista, a przede wszystkim - świetny nauczyciel. Zaprezentował serię przydatnych ćwiczeń dla każdego bębniarza. Było dużo słów, porad i znanej muzyki, na bazie której przekazywał swoją wiedzę i umiejętności młodym adeptom perkusji. 

 

[img:55]

 

#5 Matt Halpern

Kolejny występ był prawdziwym gwoździem programu - na scenie pojawił się nie kto inny, jak Matt Halpern - perkusista legendarnego już zespołu Periphery. Ogromne brawa na przywitanie jednoznacznie przekonały, że większość widzów czekała właśnie na ten występ. Matt oprócz perkusyjnych popisów do muzyki Periphery, udzielił też kilku bardzo inspirujących wskazówek głównie na temat ekspresji ruchowej u perkusistów. 'The more you move, the more you groove' - to hasło, które Matt często powtarza swoim uczniom. Swoim występem udowodnił, jak bardzo ważna jest postawa za zestawem, mimika twarzy i poruszanie się w rytm muzyki. To bardzo pomaga w osiągnięciu solidnego i osadzonego groove'u. Jego pokaz z pewnością pozostanie w pamięci publiczności na długo.

[img:20]

 

#6 Dariusz 'Daray' Brzozowski

Ostatnimi artystami tegorocznego festiwalu byli Adam Marszałkowski, Dariusz 'Daray' Brzozowski i Tomek Torres. Nie można było sobie wyobrazić lepszego zakończenia imprezy. Trzech artystów o zupełnie odmiennej stylistyce muzycznej na jednej scenie - to było naprawdę coś. Na początku zaprezentowali krótkie występy solowe, a na koniec, zrobili wielkie 'show' na trzy zestawy. Najciekawszym elementem tego pokazu była zamiana zestawów perkusyjnych pomiędzy artystami, którzy udowodnili tym samym posiadaną świadomość instrumentu, jakim jest perkusja, ale tez pokazali czystą radość z gry!

 

[img:23]

 

#7 Tomek Torres

[img:31]

 

#8 Adam Marszałkowski

[img:28]

 

Fakt, że kolejne edycje Meinl Drum Festivalu dosłownie rosną w oczach, pozwala przypuszczać, że w przyszłym roku możemy spodziewać się imprezy zorganizowanej z jeszcze większym rozmachem. Kto był w Teatrze Roma - z pewnością nie żałuje. Już niebawem pokażemy Wam obszerne wywiady z najważniejszymi artystami tegorocznej imprezy, tak więc - bądźcie czujni!

 Opracowanie: Karolina Synowiec i Mateusz Siedlecki 

Pełna fotorelacja z Meinl Drum Festiwal 2016:

[img:2]

[img:1]

[img:3]

[img:36]

[img:21]

[img:7]

[img:13]

[img:14]

[img:25]

[img:17]

[img:18]

[img:19]

[img:22]

[img:23]

[img:24]

[img:16]

[img:26]

[img:27]

[img:29]

[img:30]

[img:32]

[img:33]

[img:34]

[img:35]

[img:38]

[img:40]

[img:41]

[img:42]

[img:43]

[img:44]

[img:45]

[img:46]

[img:47]

[img:48]

[img:5]

[img:49]

[img:50]

[img:51]

[img:52]

[img:53]

[img:56]

[img:57]

[img:58]

[img:59]

[img:62]

[img:64]

[img:61]

[img:9]

[img:60]

.

Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz