25 maja 2015 13:00
Info Audiostacja ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

2Box prezentuje nowe triggery perkusyjne TrigIt

2Box zaprezentował właśnie długo oczekiwaną linię triggerów do bębnów akustycznych. Seria TrigIt obejmuje stereofoniczny trigger dla werbla i tomów, oraz specjalny trigger dla bębna basowego. Dostępny jest również zestaw złożony z 4 triggerów stereo i jednego triggera do stopy. Triggery są kompatybilne z niemal wszystkimi elektronicznymi modułami perkusyjnymi dostępnymi na rynku i zapewniają błyskawiczną reakcję na uderzenie, naturalną dynamikę i stałą precyzję wyzwalania sygnałów.

Celem projektantów z 2BOX było stworzenie triggera, który nie tylko świetnie wygląda na każdym zestawie bębnów akustycznych, ale także zapewnia najlepszą jakość wyzwalania. Dzięki specjalnej konstrukcji nowe triggery akustyczne TrigIt umożliwiają perkusiście długą i ich bezproblemową eksploatację. Górna część triggera jest wyjątkowo wytrzymała i wykonana z matowego, polerowanego metalu, który nie tylko elegancko wygląda, ale także nie wpływa na wygląd zestawu perkusyjnego. Trigger posiada stabilne mocowanie do obręczy, a gumowa osłona zabezpiecza przed zadrapaniami i zapobiega przesuwaniu.

 

[img:1]

 

Poduszkę sensora wykonano ze specjalnego, trwałego materiału, który zawsze pozostaje w tej samej pozycji i utrzymuje czujnik we właściwym położeniu. To daje gwarancję wieloletniego działania oraz stałego nacisku na membranę, co pozwala zbierać sygnały z najlepszą precyzją.

W przeciwieństwie do innych triggerów dostępnych na rynku, triggery TrigIt wyposażono w niezwykle wytrzymały przetwornik sensorowy, zapewniający szybką reakcję, naturalną dynamikę i doskonałą precyzję wyzwalania. Specjalna konstrukcja sprawia, że triggery reagują na pełną dynamikę gry przenosząc uderzenia od najlżejszych do najmocniejszych.

 

[img:6]

 

Triggery TrigIt wyposażono w standardowe złącze stereo jack 1/4". Nie bez powodu. Tego typu gniazda używane są z powodzeniem od dziesięcioleci i zapewniają niezawodność w czasie profesjonalnych tras. Boczna pozycja wejść pozwala utrzymać kabel zawsze w jednym, odpowiednim położeniu.

Oczywiście nowe triggery TrigIt są kompatybilne z niemal wszystkimi, elektronicznymi modułami perkusyjnymi dostępnymi na rynku, a ich doskonałe parametry działania pozwalają perkusiście osiągnąć najlepsze rezultaty. Co istotne, triggery zostały specjalnie zoptymalizowane do idealnej współpracy z otwartym systemem 2Box - modułem dźwiękowym DrumIt Five.

 

[img:2]

 

Trigger Kick TrigIt jest monofoniczny i posiada specjalną, plastikowo/gumową podkładkę, która chroni drewniane obręcze przed uszkodzeniem i pomaga utrzymać sensor w stałej pozycji. Stereofoniczny trigger TrigIt przeznaczony jest do montażu na werblach i tomach. Dwa niezależne sensory zbierają sygnał z naciągu i obręczy. Dzięki temu dźwięki z naciągu i obręczy brzmią naturalnie, a kreatywni perkusiści mogą korzystać z dwóch innych brzmień na jednym bębnie.

Cały zestaw TrigIt to 4 sztuki triggerów stereo i jeden trigger dla bębna centralnego.
Zwróć uwagę, że razem z premierą nowych triggerów akustycznych TrigIt firma 2BOX udostępnia również aktualizację systemu operacyjnego dla DrumIt Five. Aktualizacja zawiera dodatkowe funkcje optymalizacji działania nowych triggerów w połączeniu z modułem dźwiękowym DrumIt Five. 

 

[img:3]

 

Na żywo, na scenie

Jeżeli zależy ci na jednakowym brzmieniu bębnów każdego wieczoru, jeżeli masz dosyć czasochłonnych prób i chcesz zachować pełną kontrolę, małe ulepszenie własnego zestawu może zdziałać cuda.

Zmień swój obecny zestaw bębnów akustycznych w nowoczesną „Maszynę Perkusyjną”. Zainstalowane na swoich bębnach triggery TrigIt możesz podłączyć do dowolnego modułu z brzmieniami perkusji. Nowe triggery 2BOX współpracują ze wszystkimi modułami dźwiękowymi dostępnymi na rynku. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad modułem perkusyjnym, pomyśl o module 2BOX DrumIt Five. Triggery TrigIt idealnie pasują do tego, elektronicznego modułu brzmień, pozwalają wykorzystać wszystkie możliwości i funkcje specjalne urządzenia i uwolnić jego prawdziwą moc. Ta kombinacja zapewnia błyskawiczny czas reakcji i niespotykany zakres dynamiki.

Twój zestaw nadal będzie zachowywał się jak perkusja akustyczna, ale z TrigIt zyskujesz całą moc i wszechstronność elektronicznego zestawu bębnów.

 

[img:7]

 

W studio

Nagrywanie ścieżek perkusji nigdy nie było łatwiejsze. Współczesne rozwiązania programowe pozwalają nagrywać bębny na kilka sposobów. Jedną z możliwości jest nagrywanie ścieżek bębnów do postaci plików MIDI. Ale co, jeśli nie posiadasz zestawu bębnów elektronicznych? Z triggerami TrigIt i modułem dźwiękowym możesz przekształcić swój zestaw akustyczny w kontroler MIDI i nagrywać bębny kiedykolwiek i gdziekolwiek chcesz.

Nawet nagrywając swój zestaw akustyczny przy pomocy mikrofonów, możesz używać triggerów TrigIt do rejestracji partii perkusyjnych w MIDI. Dzięki temu możesz podmieniać brzmienia w trakcie miksu gdy, np. werbel nie pasuje do utworu, albo gdy będziesz chciał wzmocnić stopę czy tomy dodając dodatkowe warstwy. Efektywnie wykorzystaj czas w studio, dysponując pełnią opcji brzmieniowych

 

 

Zalety uniwersalnych triggerów TrigIt do bębnów akustycznych: 

 
  • Łącz dowolne bębny akustyczne z każdym modułem brzmień perkusyjnych,
  • Profesjonalne brzmienie bębnów nawet przy starych lub źle nastrojonych naciągach,
  • Różne brzmienia i style przy jednym zestawie perkusyjnym,
  • Ćwicz nie budząc sąsiadów (używając cichych naciągów) i przekonaj się, że są naprawdę mili… ;)
  • Elastyczne opcje brzmieniowe: wyzwalanie dźwięków perkusyjnych albo efektów dźwiękowych przez Obręcz (triggerowanie 2-kanałowe).

 

Wraz z premierą nowych triggerów akustycznych TrigIt producent 2BOX udostępnił również aktualizację systemu operacyjnego dla DrumIt Five, która zawiera dodatkowe funkcje optymalizacji działania nowych triggerów w połączeniu z modułem dźwiękowym DrumIt Five.

 

Sugerowane ceny detaliczne brutto:

 
  • TrigIt Trigger kit (4 x 10401, 1 x 10402) - zestaw triggerów akustycznych (4x kocioł/werbel, 1x stopa), złącze jack 1/4" - 1.150 zł
  • TrigIt Stereo (Trigger for Tom and Snare) - trigger dla kotłów lub werbla, złącze jack 1/4" - 250 zł
  • TrigIt (Kick Trigger) - trigger dla stopy, złącze jack 1/4" - 290 zł

 

[img:5]

 
Akcesoria

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > 2BOX rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz