28 sierpnia 2017 11:00

Firma Dunnett Drums debiutuje wspólnie z firmą Remo

Firma Dunnett Drums wraz z firmą Remo postanowiła wprowadzić na rynek nowe modele naciągów. Pierwsze z nich, uderzane o oznaczeniu Res – O – Tone, są cienkimi membranami typu Ambassador dostępnymi w rozmiarach: 8 ", 10", 12 ", 13", 14 ", 16", 8 ", 20", 22 ", 24" i 26 ". Kolejny model Res-O-Two, to cienkie, uderzane błony typu Emperor dostępne w rozmiarach 8″, 10″, 12″, 13″, 14″, 16″, 18″.

[img:1]

Naciągi Res – O – Tone są bardzo zbliżone konstrukcyjnie i brzmieniowo do klasycznych, jednowarstwowych Ambassadorów wprowadzonych przez firmę Remo dziesięciolecia temu. Posiadają również podobne właściwości w kwestii układania się i napinania na krawędzi bębna. Naciągi nie są powlekane, co ma zapewnić czystość, otwartość i wysoką dynamikę brzmienia.  Linia Res – O – Tone zawiera w sobie dwa modele naciągów do bębnów basowych, które zostały skonstruowane w sposób umożliwiający balans między  maksymalną selektywnością i kontrolą a szerokością i otwartością brzmienia. Naciągi te również są jednowarstwowe, wzorowane jednak na innym modelu marki Remo, a mianowicie na równie kultowych Powerstroke.

Linia Res – O – Two, to błony dwuwarstwowe, których bazą konstrukcyjną był model Emperor, odróżniają się jednak od niego dużo mniejszą grubością klasyfikowaną jako tzw. hazy. Reputacja marki Remo w przypadku konstrukcji dwuwarstwowych naciągów uderzanych jest oczywista, w naciągach Dunnett zastosowano dokładnie tą samą połprzezroczystą folię co w Emperorach. W ten sposób zapewniono powszechnie znaną 2 – warstwową odpowiedź, dodając dodatkową korzyść w postaci rozszerzenia zakresu tonalnego w jakim można stroić naciąg, co też ma być najbardziej charakterystyczną cechą debiutanckich produktów Dunnett Drums.

[img:2]

Nie jest znana jeszcze polska cena nowych linii produktów, czekamy na wprowadzenie nowych naciągów na nasz rynek.

 

Akcesoria Naciągi
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017