22 sierpnia 2017 11:00
Info Meinl Distribution Meinl Distribution tel: +48 81 855 32 13 www.meinldistribution.pl

Tama Iron Cobra Remote - zdalnie sterowany statyw pod hi-hat

Firma Tama 15 sierpnia tego roku wprowadziła na rynek nowy model zdalnie sterowanego statywu pod hi-hat o oznaczeniu Iron Cobra Remote Hi-Hat Stand HH905RH. Statyw został zaprojektowany w taki sposób, aby jak najbardziej zwiększyć elastyczność konfiguracji zestawu, nie tracąc przy tym na czułości i dokładności urządzenia.

[img:1]

W miarę rozwoju muzycznych stylów, perkusiści zaczęli odchodzić od klasycznych ustawień swoich zestawów, poszukując ustawień nieco bardziej elastycznych i kreatywnych, które sprostają zaspokojeniu potrzeby większej swobody za zestawem, a także przyczynią się do odkrycia nowych wymiarów artystycznej ekspresji.

Jednym z ograniczeń, które stopowało te wszystkie piękne idee był klasyczny statyw do najbardziej podstawowego instrumentu w zestawie, czyli hi-hatu. Na szczęście producenci sprzętu perkusyjnego wyszli z powodzeniem naprzeciw tym oczekiwaniom, wprowadzając do produkcji zdalnie sterowane statywy. Dzięki temu mamy możliwość zamocowania blaszek w dowolnym miejscu naszego setu.

[img:2]

[img:3]

Nowy zdalnie sterowany statyw firmy Tama powstał w kooperacji z firmą Jagwire, która zajmuje się produkcją profesjonalnych przewodów hamulcowych do rowerów górskich. Efektem tej współpracy jest konstrukcja sterująca oparta o 12mm, trójwarstwowy przewód Jagwire o długości 230 cm oraz sprzęgło w postaci dźwigni ślizgowej Quick – Set, które umożliwia regulacje naprężenia w 6 kierunkach. 

Dodatkowo statyw wyposażony jest w najbardziej uniwersalny clamp mocujący MC66 z łamanym ramieniem zapadkowym o średnicy 12mm i długości 20 cm. Druga część mechanizmu, czyli trójnóg z platformą i pedałem, to już dobrze znana nam z poprzednich odsłon Iron Cobry konstrukcja. Do statywu dołączona jest wygodna i solidna torba transportowa. Producent zapewnia, że urządzenie odznacza się bardzo czułą akcją pomiędzy pedałem a mechanizmem zamykającym talerze, a wygoda wynikająca z długiego przewodu sterującego jest nie do przecenienia.

Szczegółowe dane techniczne produktu można znaleźć: TUTAJ

Cena Iron Cobra Remote Hi-Hat Stand HH905RH wynosi 1698 zł.

[img:4]

 

Talerze Hi-Hat
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017