23 sierpnia 2017 09:00

Graj jak Danny Carey, czyli nowy video poradnik od Reverb.com

Niedaleki czas temu portal muzyczny Reverb.com opublikował na swoim oficjalnym kanale youtube film o tytule: Tool "Ticks and Leeches" Drum Lesson | Reverb Learn to Play. Jest to 9-minutowa, perkusyjna lekcja zawierająca naukę gry jednego z groovów bardzo charakterystycznych dla Dannego Careya, perkusisty amerykańskiej progmetalowej formacji Tool.

Miesiąc temu portal wydał obszerny poradnik o tym, w jaki sposób zbudować zestaw perkusyjny, aby odpowiadał brzmieniowo perkusji w zespole Tool. Reverb.com dokładnie przyjrzał się każdemu aspektowi zestawu Careya, począwszy od tomów przez werbel, na talerzach skończywszy dekonstruując to, co odpowiada za tak wielkie wrażenie podczas słuchania jego partii. Zbierając te informacje, kanał stworzył gotowy poradnik o tym, jak osiągnąć takie brzmienie nie posiadając pękatego budżetu zawodowej gwiazdy rocka.

W dalszej kolejności zespół redakcyjny postanowił zabrać się za prześwietlenie techniki perkusyjnej oraz sposobom prowadzenia groove Dannego. Aby przekazać zebraną wiedzę stworzono specjalną perkusyjną lekcję, w której wyjaśnione jest jak prawidłowo wykonać partię bębnów ze wstępu do utworu "Ticks and Leeches" grupy Tool. Prowadzący Adam, krok po korku szczegółowo pokazuję jak odtworzyć genialny i świetnie brzmiący tomowy groove. Poradnik jest bardzo fachowy i zawiera poszczególne części wstępu grane w zwolnionym tempie.

Link do opisu budowy zestawu o brzmieniu Toola: TUTAJ

 [img:1]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017