19 czerwca 2017 12:00

Toto zagra w Krakowie z okazji 40-lecia istnienia grupy

Znany amerykański zespół powraca do Polski, by 28 lutego 2018 roku w Tauron Arenie Kraków zagrać wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia grupy. Światowa trasa koncertowa, w ramach której odbędzie się występ, nosi nazwę "40 Trips Around The Sun World Tour".

Ponad 40 milionów sprzedanych płyt na świecie, sześć nagród Grammy, kapitalny warsztat muzyków oraz megaprzeboje, jak "Hold The Line", "Rosanna", "Africa", "Stop Loving You", "I'll Be Over You". Tak można rozpocząć krótką prezentację powstałego w 1977 roku w Kalifornii zespołu Toto. Zespołu, który pokochał koncerty w Polsce do tego stopnia, że zarejestrował u nas DVD ("35th Anniversary - Live In Poland" z łódzkiej Atlas Areny), które okazało się kolejnym sukcesem komercyjnym zespołu.

 

[img:1]

 

Jeśli ktoś zapyta, co to takiego ambitna muzyka popowa, włączenie jednej z 17 studyjnych płyt kapeli (albo kilku koncertowych), powinno być wystarczającą odpowiedzią. Choć dotykany przez tragedie (śmierć jednego z braci Porcaro, poważna choroba drugiego), zespół Toto dość regularnie nagrywa i przede wszystkim koncertuje. Właśnie na żywo pokazuje swoją wielką klasę, bawiąc się z publicznością, improwizując, mieszając pop z drapieżnym rockiem i subtelnym jazzem. Widowiskiem doskonale sterują Steve Lukather i Joseph Williams (syn mistrza Johna, autora muzyki do "Gwiezdnych Wojen").

Kilka lat temu Toto zjawiło się na dwa koncerty (Wrocław, Warszawa), które przyjęte zostały owacyjnie. Zimą 2018 roku pojawią się po raz pierwszy w Krakowie, w ramach tournée, celebrującego 40-lecie istnienia. Na pewno zabrzmią wszystkie największe hity Amerykanów i na pewno zabawa będzie przednia. Warto się pojawić tych wspaniałych muzyków oraz równie wspaniałych ludzi, którzy, choć są sławni i bogaci, nie zapominają o słabszych i poszkodowanych przez los i wspierają strażaków z Kalifornii, weteranów wojennych, działania ONZ pomagające ludziom na całym świecie.

 

 

Oprócz okrągłego jubileuszu, Toto będzie równocześnie świętować wydanie kompilacyjnego albumu „40 Trips Around The Sun” (Sony Worldwide). Wspomniana płyta będzie wyjątkowym zbiorem, na którym oprócz najbardziej znanych hitów z repertuaru amerykanów, usłyszymy całkowicie nowe utwory Toto. Data premiery „40 Trips Around The Sun” została zaplanowana na początek lutego 2018 roku. Termin wydania płyty zbiegnie się równocześnie z wystartowaniem światowej trasy „40 Trips Around The Sun World Tour”.

Na koncert twórców takich przebojów jak: „Africa”, „Hold The Line” czy też „Rosanna” zapraszamy 28 lutego do TAURON Arena Kraków. Przedsprzedaż biletów wystartuje we wtorek 20 czerwca o godzinie 10:00 w sieci Eventim.pl

 

Obecnie skład Toto tworzą:

 
 • Steve Lukather - gitara, wokal prowadzący, wokal wspierający, instrumenty klawiszowe, 
 • David Paich - instrumenty klawiszowe, wokal prowadzący, wokal wspierający, 
 • Steve Porcaro - instrumenty klawiszowe, wokal prowadzący, wokal wspierający, 
 • Joseph Williams - wokal prowadzący, wokal wspierający, 
 • Leland Sklar - gitara basowa, 
 • Lenny Castro - instrumenty perkusyjne, Shannon Forrest – perkusja, 
 • Jenny Douglas-Foote - wokal wspierający, instrumenty perkusyjne, 
 • Mabvuto Carpenter - wokal wspierający, instrumenty perkusyjne.

 

Informacje o koncercie

 
 • Kiedy: 28 lutego 2018 (środa)
 • Gdzie: TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
 • Bilety: 199 - 349 zł
 • Organizator: Knock Out Productions

 

Akustyczne
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017